Luchtvaartkalender 2008 4 4 I - lies in de FAA verteld. De overliggende pagina geeft steeds een driezijdenaanzicht in full colour weer van het vliegtuig waar mee de betrokken vlieger heeft gevlo gen. Dit zijn schitterende tekeningen van Luuk Boerman en daarmee wordt al aangegeven dat dit boekwerkje spe- w •«- ciaal is bedoeld voor de modelbou wers onder ons. die daarmee een goed handvat hebben gekregen een bijzonder vliegtuig te bouwen waar aan ook een Nederlands luchtje zit. Het boekje is met zijn 16 pagina's dunner dan de eerdere boekwerken in de serie. Voor het complete ver haal over de Nederlanders in de FAA wordt dan ook verwezen naar het standaardwerk van Nico Geldhof. Voor modelbouwers geven de uitstekende tekeningen een goed voorbeeld om een Nederlandse FAA kist te bouwen. Tegelijkertijd met het boek is een decal-vel versche nen dat in de schalen 1/72 en 1/48 het mogelijk maakt de in het boek afgebeelde toestellen te bou wen. Dit decal-vel is van hoge kwaliteit zoals we dat in de afgelopen jaren van Luuk Boerman gewend zijn. Het boek Dutchies in de FAA. History, Camouflage en Markings kost Eur 12,95, het decal-vel kost Eur 11,25. Beiden zijn verkrijgbaar Eur 23,95. Verzendkosten Eur 2,25. Over te maken op 3127421 of 89.27.10.551 t.n.v. L.H. Boerman, Kerkstraat 2, 2471 AP Zwammerdam, e-mail info@dutchprofile.nl; www.dutchprofile.nl. Eveneens is het boek en het decal-vel verkrijgbaar in de museumshop "De Brik" in het Militaire Luchtvaart Museum. Hans Berfelo Luchtmacht (Klu) 55 jaar (1953- 2008) maar de mili taire luchtvaart bestaat 95 jaar. De Luchtvaart afdeling (LVA) vormde bij de oprichting op 1 juli 1913 een bescheiden onderdeel van de Koninklijke Landmacht. Het predikaat "Koninklijk" werd op 11 maart 1953 toegekend. Daarmee werd zij officieel een zelfstandig deel van de krijgsmacht, die jaar in jaar uit in staat is om op het internationale toneel een rol van betekenis te spelen. Steeds weer wordt er op haar een beroep gedaan voor inzet in buiten landse missies zoals op de transportvliegtuigen van 334 Squadron, de F-16AM's van de verschillende squadrons en op de helikopters van de Tactische Helikopter Groep Koninklijke Luchtmacht (THGKLu). Deze lustrumuitgave bestaat uit foto's van de hedendaagse luchtvloot. Medewerking is verleend en foto's zijn beschikbaar gesteld door het Luchtvaartkalender 2008. Samensteller en uitgever: Peter Korbee. Onder de subtitel 95 jaar Koninklijke Luchtmacht is de twintigste kalender van Peter Korbee verschenen. Deze twintigste uitgave uit de serie luchtvaartka lenders is geheel gewijd aan de Koninklijke Luchtmacht. Formeel bestaat de Koninklijke Ministerie van Defensie, de Luchtmachtvoor lichting, de Fotovlucht THGKLu Soesterberg en diversen KLu-fotografen. Het kalenderformaat is 25 x 36 cm. Enkelzijdig bedrukt op 18 grams papier, in full-colour. De kalender is verkrijgbaar bij de Luchtvaart Hobby Shop, Flash Aviation, Aviodrome Museum en in de museumshop "De Brik" in het Militaire Luchtvaart Museum. Eveneens is de kalender verkrijgbaar door overmaking van Eur 16,- (incl. verzendkosten) op postgiro nr. 2567434 t.n.v. Korbee-promotie: MLD te Rijnsburg o.v.v. kalender 2008 en uw postadres. 35

Spinner | 2007 | | pagina 37