Lil T I u ft het museum Terugblik n rj £j Toekoms t M LM De voorbereidingen voor het nieuwe Defensiemuseum beginnen contouren te krijgen. Op 11 september vond op de Prinses Julianakazerne In Den Haag onder leiding van de Plaatsvervangend Secretaris-Generaal van het Ministerie van Defensie Drs. P. de la Chambre de eerste vergadering plaats van de Stuurgroep Nationaal Militair Museum. Projectleider Kolonel Ir. W.H. van Son informeerde de Stuurgroep bij die gelegenheid over de opzet van het project en de vorderingen die tot dusver zijn gemaakt om op termijn te komen tot een nieuw Defensiemuseum in Soesterberg. In werkgroepverband wordt op dit moment gewerkt aan het updaten van het in 2003 geformuleerde Programma van Eisen. Ook wordt, conform de richtlijnen van de Rijksgebouwendienst, onder zocht wat de meest doelmatige wijze van aanbeste ding zal zijn voor de bouw van het nieuwe muse um: of de traditionele wijze van aanbesteding of een zogenaamde PPS-constructie (publiek-private samenwerking). Tenslotte wordt het museaal con cept verder uitgewerkt en nagedacht over de organi satie van het toekomstige museum met inbegrip van de exploitatie daarvan. Vernielingen op het MLM In de nacht van 4 op 5 augustus was het MLM doel wit van actievoerders die het gemunt hadden op de toestellen op het buitenterrein van het museum. Op zes toestellen werden leuzen aangetroffen, die deels gericht waren tegen Defensie, deels tegen het Detentiecentrum, onze buren op het Kamp van Zeist. Met grote moeite konden de leuzen daags daarna van de toestellen worden verwijderd, maar daarbij werd de laklaag in alle gevallen zodanig beschadigd dat de desbetreffende vliegtuigen opnieuw zullen moeten worden geschilderd. Mede in het licht van deze gebeurtenis is meteen nog in diezelfde week besloten de beveiliging van het MLM-complex verder op te voeren. Met het oog op de aankondiging dat op 15 september andermaal een demonstratie zou plaatsvinden bij het Detentiecentrum hebben wij vervolgens -zeer tegen onze zin- helaas ook moeten besluiten het Virtueel Demo Weekend op 15 en 16 september af te lassen. Spotting Holland vliegtuigspotters gespot In het museumcafé van het MLM exposeert modefo tograaf, privé-vlieger en luchtvaartenthousiast Jurriën Wouterse sinds juli een serie portretten onder de titel Spotting Holland. Hierin staan de zoge naamde vliegtuigspotters centraal. Nederland telt naar schatting 3.000 tot 4.000 vliegtuigspotters, liefhebbers die in hun vrije tijd vliegtuigen gaan bekijken en fotograferen. Hiermee behoort ons land, samen met Engeland, tot de koplopers in Europa. Een duidelijke verklaring voor deze hoge spotterdichtheid is niet te geven, maar dat het om een bijzondere groep gaat, staat buiten kijf. Uitgedost in vliegerjacks vol emblemen en gewa pend met trapjes, fotokoffers en telelenzen vormen deze spotters een vaste verschijning bij evenemen ten als de jaarlijkse Luchtmacht Open Dagen. Ook staan zij bij weer en wind langs de hekken van de vliegbases om juist die ene F-16 of bijzondere

Spinner | 2007 | | pagina 3