Vooruitblik Een van de foto's uit de expositie 'Spotters' door Jurrien Wouterse Duitse Tornado op de gevoelige plaat vast te leggen. Fotograaf Jurriën Wouterse was van jongs af aan gek van vliegtuigen. Zijn vader was officier bij de Koninklijke Luchtmacht en hij mocht als kind mee naar Welschap (Vliegbasis Eindhoven) om daar de NF-5's te zien landen en opstijgen. Tegelijkertijd ontwikkelde hij een passie voor fotografie. Aan het begin van de jaren '90 studeerde hij aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, waar hij zich specialiseerde in fotografi sche vormgeving. Via diverse assistent-schappen bij reclame- en modefotografen ontwikkelde hij zich tot zelfstandig (mode-)fotograaf. Maar ook het vlie gen bleef hem trekken en in 2006 wist hij zelfs zijn vliegbrevet te halen. Wouterse werd al vroeg getroffen door de enorme gedrevenheid van het vliegtuigspottersgilde. Toen hij zich hierin wat meer verdiepte, kwam hij tot de slotsom dat er eigenlijk nog nooit een fotoserie over dit fenomeen was gemaakt. Hij besloot daarop zijn camera niet langer te richten op de vliegtuigen, maar juist op zoek te gaan naar de spotters. De foto's die worden geëxposeerd in het MLM zijn door hem vervaardigd op diverse Open Dagen van de Luchtmacht en zogenaamde spottersdagen in Nederland en België in de periode 2005-2007. De expositie Spotting Holland is nog tot eind 2007 te bezichtigen in ons museumcafé. Kunst en Kitsch Op maandag 3 september was de AVRO te gast in het museum voor de opname van een aflevering van het programma Kunst en Kitsch. Maar liefst 1.250 deelnemers kwamen met bijzondere voorwerpen naar het Kamp van Zeist om deze in het MLM op hun waarde te laten taxeren. De opnamen namen ruim zeven uur in beslag. De in het MLM opgeno men aflevering, die wordt gepresenteerd door Nelleke van der Krogt, zal in het voorjaar van 2008 worden uitgezonden. Nationale Modelbouw Manifestatie 21 tot 28 oktober In de herfstvakantie, van 21 tot en met 28 oktober 2007, organiseert het MLM in samenwerking met de International Plastic Modellers Society (IPMS) de 26c Nationale Modelbouw Manifestatie. Diverse model bouwclubs zullen de bezoekers dan weer de kunst van het bouwen van schaalmodellen demonstreren. Een groot aantal verenigingen presenteert diverse zelfgebouwde en uit bouwdozen vervaardigde modellen van vliegtuigen, schepen, auto's en ande re zaken. Tot de inzendingen behoren dit jaar onder meer een model van een Antonov met een spanwijdte van 2,95 meter en een diorama van het oude Schiphol. Op het buitenterrein van het museum wordt even eens volop ingespeeld op de modelbouw. Net als vorig jaar staat op het buitenterrein een groot waterbassin waarin demonstraties worden gegeven met radiografisch bestuurbare modelschepen. Daarnaast zal er geracet worden met auto's gebouwd van lego en is er een zandvlakte ingericht waarop de bezoekers hun eigen bestuurbare model bouwtank of-auto mogen laten rijden. In de editie 2007 van de Nationale Modelbouw 2

Spinner | 2007 | | pagina 4