Manifestatie zullen voor het eerst ook vanaf de grond bestuurde modelluchtballonnen te zien zijn. Deze zullen voor een buitengewoon kleurrijk schouwspel zorgen. Dit nieuwe fenomeen, babybal- looning genaamd, dat in Duitsland al grote bekend heid geniet, wint ook in Nederland snel aan popula riteit. Tenslotte vinden er in de tent op het midden terrein workshops plaats, waar jong en oud zelf modelletjes van vliegtuigen in elkaar kunnen zet ten. Vriendenavond 12 november Op maandag 12 november vindt de tweede vrien denavond plaats. De eerste spreker zal zijn Dick van der Aart. oud producer van het NOS-Jounaal, die al jaren onderzoek doet en publiceert op het gebied van de luchtspionage tijdens de eerste jaren van de Koude Oorlog. Hij zal spreken over Migs op de vlucht. Als tweede spreker treedt op Professor Dr. Ir. Henk Tennekes, lid van het College van Advies van de Stichting Vrienden van het MLM. Henk Tennekes zal de ontwikkeling van de luchtvaart vanuit een heel verrassend perspectief benaderen. Hij zal een hoe veelheid beeldmateriaal presenteren dat inzicht geeft in de wijze waarop de luchtvaart zijn neerslag heeft gevonden in de cultuur. Ook laat hij zien dat de manier waarop de luchtvaart zichzelf afficheert vooral de laatste decennia sterk aan verandering onderhevig is geweest. Voor deze vriendenavond ontvangen alle vrienden, zoals gebruikelijk, een schriftelijke uitnodiging. Opening expositie Techniek in en om het vliegtuig 23 november In 2001 maakte het MLM een begin met de herin richting van de Ir. Vreeburghal. Op vrijdag 23 november wordt dit project afgerond met de ope ning van de permanente expositie In en om het vlieg tuig. Deze nieuwe presentatie geeft aan de hand van de thema's constructie, motoren, cockpits en camouflage op interactieve wijze inzicht in de belangrijkste technische ontwikkelingen in de mili taire luchtvaart sinds het begin van de 20e eeuw. De opening wordt verricht door de Staatssecretaris van Defensie, de heer C. van der Knaap. 1 Een sfeerbeeld van de Nationale Modelbouw Manifestatie 3

Spinner | 2007 | | pagina 5