Boekpresentatie "Alle paarden van Apollo" op 13 december In 1999 werd in het museum het boek van Mr. Dr. A.A. van Wijk Het paard van Phaëthon gepresenteerd, een uitgave met herinneringen van Gloster Meteor- vliegers. Sindsdien heeft het onderwerp Aart van Wijk niet meer losgelaten. In december zal als ver volg op dit boek uit 1999 onder de titel Alle paarden van Apollo een nieuwe publicatie van zijn hand ver schijnen, waarin de levensgeschiedenis van elk van de 266 Nederlandse Glosters Meteors afzonderlijk wordt beschreven. Dit nieuwe boek bevat tevens een facsimilé-uitgave van het Meteor-dagboek van ser geant-vlieger Jan Tolido, die op 16 november 1954 dodelijk verongelukte. De presentatie van deze bij zondere publicatie vindt op 13 december plaats in het MLM. De Commandant der Luchtstrijdkrachten Luitenant-generaal J.H. de Jong zal het eerste exem plaar in ontvangst nemen. 'Kaasjager' Twenthe naar MLM Het MLM exposeert in de Ir. Vreeburghal een all weather interceptor van het type North American F- 86K 'Sabre'. Dit toestel kon destijds via Italiaanse connecties aan de collectie van het museum wor den toegevoegd. Door de sluiting van de Vliegbasis Twenthe komt nu ook een Nederlandse F-86K voor het museum beschikbaar. Dit vliegtuig, de Q-283, fungeert nu nog als poortwachter op Twenthe, maar zal de komende maanden naar Soesterberg worden verplaatst. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur van het Militaire luchtvaart Museum De North American F-86K Sabre van de vliegbasis Twenthe, binnenkort in ons museum 4

Spinner | 2007 | | pagina 6