jarige MLD Gratis naar het Legermuseum! Catalina amfibievliegtuig voor Zie voor meer informatie: www.legermuseum.nl en www.vriendenlegermuseum.nl De Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum (MLM) te Soesterberg heeft op zaterdag 15 september j.l. een groot model van een Catalina amfibievliegtuig overgedragen aan de commandant Helikopter groep van de Koninklijke Marine, KTZ C.E. van Haastert. De Stichting Vrienden MLM nam het initiatief voor de bouw van dit vliegtuig ter gelegenheid van de 90e verjaardag van de Marine Luchtvaartdienst. Het is een van de grootste vliegende schaalmodellen in Nederland. Het tweemotorige model is gebouwd door Bart Verhoeven uit Echt (L) die is aangesloten bij de Stichting Phantasy-in-Blue. Deze stichting bouwt vooral vliegtuigen die bij de Koninklijke Luchtmacht, de Marineluchtvaartdienst of bij Nederlandse luchtvaartmaatschappijen hebben gevlogen. Consolidated Catalina vliegboten en amfibies hebben van 1941 tot 1957 bij de Marine Luchtvaartdienst gevlogen en hebben ge-opereerd vanuit Nederlands-Indië, Ceylon, Australië, Nieuw-Guinea en Nederland. Het model van de Consolidated Catalina is gebouwd op een schaal van 1:17. Het vliegtuig dat is uitge rust met twee 35cc benzinemotoren, heeft een spanwijdte van 4m 53 en is 3m 12 lang. De gemeten vliegsnelheid van het model bedraagt 80 tot 120 km/u. Bart Verhoeven heeft ca. 3.000 werkuren besteed aan de bouw van de Catalina. Generaal-majoor KLu F.P. Schulte, voorzitter van de Stichting Vrienden MLM, droeg de MLD Catalina om ll.OOu over in de VIP-ruimte van het gebouw Fortuna op het Marinevliegkamp Den Helder. In het Legermuseum komen de militaire elementen van onze vaderlandse geschiedenis op een aansprekende manier tot uitdrukking. Eigenlijk moet elke rechtgeaarde Nederlander er ten minste één keer in zijn leven zijn geweest. Bovendien wilt u als Vriend van het MLM natuurlijk graag zelf zien met wie ons museum straks samen naar ongekende hoogten zal vliegen. Het Legermuseum biedt u daarom graag een kennismakingsbezoek aan. Tot en met 31 december 2007 heeft u, samen met een introducé, eenmalig gratis toegang (normaal Eur 6,- p.p.). Wel even bij de receptie uw vriendenkaart laten afstempelen.

Spinner | 2007 | | pagina 7