Het project in 2007 Ton de Vries C.X 718 op Schiphol in 1939 op 10 of 11 november tijdens de Open Werkplaats dagen van het Militaire Luchtvaart Museum een kijkje achter de schermen heeft genomen heeft kunnen constateren dat er binnen het project Fokker CX het een en ander is gebeurd. Met behulp van een selectie van foto's is een beeld gegeven van de activiteiten bij VTOC, ATN en Vliegbasis Soesterberg. V.w.b. het MLM is een uitgebreide uiteenzetting en video ten toon gesteld bij de bovenvleugel in aanbouw en de houtbewerkers gaven ter plaatse uitleg. Voor de bezoekers van de Open Werkplaats dagen, maar vooral ook voor alle overige lezers zal ik de activiteiten de revue laten passeren en toelichten. Ik volg daarbij de lijnen van de uiteenzetting in de Werkplaats, vermeld enkele zaken die zich buiten de werkplaatsen afspelen en sluit af met een Stand van zaken en planning Bekleden staart- en stuur vlakken op Project-locatie VTOC Het bekleden en "dopen" is nagenoeg gereed. Afwaterings- en/of ontluchtingsgaten moeten nog worden aangebracht. Op de tekening zijn geen afwateringsgaten aangegeven. Onderzoek moet lei den tot een weloverwogen besluit, voorlopig dus alleen ontluchtingsgaten. N.B.: Intussen hebben de bekleders z.g. capitonne ringen aangebracht aan het zonnescherm boven het instrumentenbord van de bestuurder en aan de parachutebak van de waarnemer. Voorbereidingen voor aanmaak van valgordels en installatie in de bemanningsruimten zijn ver gevor derd. Een aantal van de metalen delen is in het ver leden bij het VTOC aangemaakt en wordt nu toege past. Capitonneringen 8 Fokker C.X

Spinner | 2008 | | pagina 10