(voorzien) en m.b.t. de bevestiging van de staal draad die in de plaats komt van de achterlijst (op verzoek ATN) leidde tot het laten toevoegen van een nieuwe treklijst en een viertal aarddraden. Tijdens onderzoek in oktober naar bekleding en beplanking van de bovenvleugel en vergelijking met een teke ning van de ondervleugel is gebleken dat ook de beplanking aan de bovenzijde van de ondervleugel moet worden gecorrigeerd: zo'n tien jaar geleden heeft men hier treklijsten aangebracht onder de "tanden" van de beplanking, die echter met alleen een linnen band moeten worden gebogen. (Deze vergissing is, zoals eerder beschreven, door het hui dige team herhaald bij de staartvlakken en alleen bij het kielvlak gecorrigeerd.) Ook deze correctie aan de ondervleugels wordt door ATN uitgevoerd. Stabi loversteli n richti ng Vorderingen bovenvleugel bij Houtbewerking MLM Het beeld per eind maart 2007 vergeleken met dat per december 2007 spreekt eigenlijk voor zich. De gaten in de ribben voor de stangen van de aile- ronverstelling zijn gedefinieerd en gemaakt en de stangen (beter gezegd buizen) voorlopig ingebracht: dit kon niet worden uitgesteld omdat daartoe in een later stadium een groot aantal ribben "open" gezaagd en weer hersteld had moeten worden. De aileron lagerarmen en de versterkingen voor de ribben waaraan deze moeten worden bevestigd zijn geconstrueerd: overleg over het aanmaken van de lagerarmen in nauwe samenwerking met de hout bewerkers die de ribversterkingen moeten realise ren is gaande. De uitdagingen zitten in hetgeen (nog) niet zichtbaar is, zowel voor de houtbewerkers als voor hen die moeten proberen telkens tijdig de juiste aanwijzingen aan de beschikbare bronnen te onttrekken. Denk hierbij aan gegevens over de con densor die in de bovenvleugel hoort te komen, hoe Aanpassingen ondervleugels Onderzoek heeft geleid tot "voortschrijdend inzicht" in de beoogde versie van de C.X (LVA-serie van 16 stuks) en aanpassingen, uit te voeren door ATN te Hoogeveen en vervolgens op Project-locatie VTOC. Het gaat aanvankelijk om aanmaak en inbouw van de bomrekken, waarvan werking, uit voering en bediening zijn duidelijk geworden en om aanpassingen achter de achterligger. Nader onderzoek m.b.t. de beplanking van tip en wortel Bommenrek, 4 stadia laden Richtingroer trimvlak en aandrijving; delen staartwielinstallatie

Spinner | 2008 | | pagina 12