Wright-Patterson Dat terrein, Huffman Prairie, ligt thans binnen de omheining van Area A van Wright-Patterson Air Force Base. Het Huffman Prairie Flying Field is het eerste vliegveld ter wereld. Het is nationaal erfgoed en wordt als zodanig onderhouden en gekoesterd. Als in 1923 de basis wordt gelegd voor het Amerikaanse luchtmachtmuseum, is het zeker niet toevallig dat wordt gekozen voor een locatie in dezelfde omgeving. Aanvankelijk wordt begonnen vanuit een hangar op McCook Field waar dan het Aeronautical Engineering Center is gevestigd. Maar in 1927 wordt de collectie overgebracht naar het toen aangelegde Wright Field. Het oude veld is nu Area B van Wright-Patterson AFB. Van zo'n 500 m2 toen, is het United States Air Force museum in de 84 jaar van haar bestaan uitgegroeid tot het groot ste luchtvaartmuseum ter wereld. De geheime Boeing Bird of Prey. Het is een eenpersoons straalvliegtuig bedoeld voor het testen van stealth technieken. Dat is gebeurd tussen 1992 en 1999. De luchtinlaat blijft compleet verborgen aan de voorzijde van het toestel. Opvallend is het ontbreken van kieren tussen de bewegende delen. Die schuiven volledig in de vleugel en de motor cowling Ruimte tekort met 47.500 m2 In het Air Park buiten staan ruim 50 touringcars in 'line astern' aan de ene kant van de oude startbaan waarlangs het museum is gebouwd. Een paar dui zend auto's in drie rijen aan de andere kant. In de drie bijna 240 meter lange, 60 tot 70 meter brede en bijna 27 meter hoge museumhangars zwerven naar schatting zo'n 3.000 bezoekers. Met zo'n 16 -s-'S-srtrjrts- GROUf 1 vttrrto

Spinner | 2008 | | pagina 18