gedaan als een belangrijke schakel tussen de vooral in vroeger tijden tamelijk gesloten wereld van de krijgs macht en de burgermaatschappij. In Officieren aan het woord komt aan bod hoe de opeenvolgende (hoofd)redacteuren hebben getracht het debat over Defensie te stimuleren en soms ook te kanaliseren. De vrijheid van schrijven Een belangrijke vraag die de auteurs van Officieren aan het woord zich stellen, is hoe groot de vrijheid van schrijven is geweest die de redactie van de Militaire Spectator en de auteurs in dit blad kregen dan wel zich veroorloofden. Hoe groot was, met andere woorden, de invloed van de politieke en militaire leiding op de koers van het tijdschrift? Waren in het blad ook kriti sche geluiden te horen of was het niet meer dan his master's voiceBelangrijke mijlpalen in deze geschiede nis waren het jaar 1848, toen de vrijheid van drukpers in beginsel ook voor militairen ging gelden, en het jaar 1966, toen de redactie van de Spectator geheel in de geest van de tijd een onafhankelijkheidsverklaring uitgaf. Officieren aan het woord kost 24,50 en is verkrijgbaar bij het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) te Den Haag, www.nimh.nl AKTIVITEITEN AGENDA 2008 Het hele jaar door organiseert het Militaire Luchtvaart Museum rondleidingen, kinderfeestjes, workshops en museumtheatervoorstellingen (Bob Salto, Dutchie, Vlucht van de Eeuw en Hollandse Heli Helden). Aan de planning van de verschillende theatervoorstellingen in 2008 wordt nog gewerkt. Tot nader order Expositie 'Jachtvliegers. Van aviateur tot straalja gerpiloot' De expositie geeft een beeld van de veranderingen waarmee de Nederlandse jachtvliegers door de jaren heen te maken hebben gekregen. Centraal staat de wisselwerking tussen mens en vliegtuig en er wordt tevens ruime aandacht besteed aan de uit straling van de militaire luchtvaart naar andere sec toren van de samenleving. tot 31 augustus 2008 Expositie 'Een vliegklas zwermt uit. Lichting '26 van de Vliegschool van Versteegh op het vooroor logse Soesterberg' vanaf 26 september 2008 Expositie in het kader van het 20-jarig bestaan van de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders Het hele jaar door op woensdag van 14.00 - 15.30 uur en in de zomervakantie ook op de woensdagochtenden van 10.15 -12.00 uur Kinderworkshop Ready for take off' of Start your engines' zondag 6 januari, zondag 6 april, zondag 6 juli en zondag 5 oktober Vertoning van luchtvaartfilms en documentaires 20 t/m 27 februari (voorjaarsvakantie) Museumtheater maandag 24 maart (Tweede Paasdag) Museumtheater 5 en 6 april (Nationaal Museumweekend) Achter de schermen bij het MLM met bezoek aan depots en werkplaatsen van het MLM zondag 27 april t/m zondag 4 mei Pilot Experience (voorheen Open Cockpitdagen) 4 en 5 mei Museumtheater Dutchie, met Bob van Staeveren naar Engeland 12 mei (Tweede Pinksterdag) Museumtheater Dutchie, met Bob van Staeveren naar Engeland 32

Spinner | 2008 | | pagina 34