VIRTUELE voortgang Uw voorzitter gaat met zijn tijd mee, zoals u ziet. Was het een hele tijd een hype om het woord helder te gebruiken, vooral om weinig transparante politieke kwesties te duiden, nu duikt bijna overal het woord virtueel op. Tot mijn spijt geldt dat ook voor de voortgang van een aantal zaken, die ons als vriendenkring bijzonder interesseren. Zo kan ik melden dat het met de Koolhoven FK51 in Engeland goed gaat en dat daar met begeleiding van Fred Pelder en Harrie van de Meer kwalitatief hoogwaardig en mooi werk wordt geleverd. Vorig jaar schreef ik dat we met een beetje geluk het resultaat tegen het einde van het jaar hier zouden kunnen bewonderen. Dat is niet gelukt, het in dub bel opzicht reconstrueren van de buitenzijde van de romp kost meer tijd dan aanvankelijk gedacht. We hopen nu de romp in het voorjaar weer terug te krijgen en mikken op tentoonstellen van het vlieg tuig op het moment dat het MLM zijn 40 jarig bestaan gedenkt. En dat is 3 juli 2008. Dan willen we ook de Brewster Buffalo naar Soesterberg hebben overgebracht. Op die wijze kun nen we dan de verjaardag van het MLM extra cachet geven en de ondersteuning van onze vriendenkring aan ons museum tastbaar maken. Virtueel wordt dan reëel. Tevens een goede gelegenheid om publi citair aandacht te schenken aan onze projecten en fondsenwerving daarvoor te activeren. De overdracht van het in onze opdracht door "Phantasy in Blue" gebouwde model van de Consolidated Catalina heeft volgens plan in septem ber op de Kooy plaatsgevonden. De commandant MVK de Kooy. KTZ van Haastert, die zoals u weet de traditie van de VOMLD voortzet, nam het met een handdruk van onze Vice-voorzitter Commandeur b.d. Rein Zeijlemaker, in dank aan. Daarmee heb ben we dan, evenals in 2003 met de KLu, de nu ook 90 jarige MLD op gepaste wijze in het zonnetje gezet. Nu was die zon er ook buiten volop op die vijftiende september, waardoor de zeer aantrekkelij ke vliegshow veel kijkers trok. De voortgang van het nieuwe museum moet ik ook onder het hoofd virtueel zetten. Onze directeur is daar, evenals de projectgroep en de Rijks Gebouwen Dienst, redelijk druk mee bezig. Maar een uitgekris talliseerd plan is nog in de maak, de financiering daarvan vergt nadere studie. Het vereiste Defensie Materieelkeuze Proces Document A moet nog wor den gemaakt en de aanbieding daarvan aan de Tweede Kamer zou best weieens richting zomerre ces kunnen opschuiven met alle gevolgen vandien. Het door mij vorig jaar genoemde moment 2013 voor een volledig ingericht museum (met een mooie tentoonstelling over 100 jaar militaire lucht vaart in Nederland) komt daarmee misschien op losse schroeven te staan. Dat neemt niet weg dat we, samen met de vaste staf en de vrijwilligers, actief en vol goede moed door gaan met het verfraaien en het vervolmaken van ons mooie museum. Onze reeds genoemde projecten, maar ook de Fokker C.X de Curtiss Hawk I en ook tussentijdse aankopen zijn daar goede voorbeelden van. Maar zonder de revenuen uit de geheel door vrijwilligers gerunde museumwinkel zou dat niet lukken! Terugkijkend op 2007 complimenteer ik allen met het vele goede werk dat is verricht. Virtueel of reëel, de toewijding was en is duidelijk waarneem baar. En gelukkig zijn er ook mooie resultaten te zien. Een tentoonstelling over de techniek in en om het vliegtuig is er een. De uitstekende en collegiale sfeer tijdens de kerstsocial is een andere, die voort komt uit een gezamenlijk werken aan een voldoe ning schenkend doel. Voeg daarbij de vele blije en voldane gezichten van bezoekers - het waren er weer veel - dan weet je met zijn allen weer waar je voor staat en werkt. Hoezo, virtuele voortgang? U allen wens ik een goed en gezond 2008 toe. F.P. Schulte, Generaal-Majoor KLu b.d. Voorzitter 1

Spinner | 2008 | | pagina 3