F< u het museum Toekomst MLM Terugblik r j De werkzaamheden die moeten uitmonden in de stichting van ons nieuwe museum op de Vliegbasis Soesterberg zijn de laatste maanden op stoom geko men. Het ziet er naar uit dat het plan in 2008 zijn definitieve vorm zal krijgen. Vanaf dat moment zal nog ongeveer vier jaar nodig zijn om het nieuwe museum te bouwen en in te richten. In het plan ligt besloten dat het MLM op zijn huidige locatie open zal blijven tot de feitelijke verhuizing naar het nieu we onderkomen op de Vliegbasis Soesterberg (eind 2011 - begin 2012). Overigens leggen de activiteiten rond het project een zware claim op de personeels- capaciteit van het MLM. Met CLSK in Breda wordt overlegd, hoe we de werklast voor de komende jaren hanteerbaar kunnen houden. 100.000e bezoeker Op donderdag 25 oktober -in de week van de Nationale Modelbouw Manifestatie- ontving het museum zijn 100.000stc bezoeker over het jaar 2007. De gelukkige dit jaar was Daan Breugelmans (9 jaar) uit Roosendaal die het museum bezocht samen met zijn ouders en zijn vriendje Jordi (9 jaar). Omstreeks half twaalf passeerden Daan en Jordi de entree van het Militaire Luchtvaart Museum, waar zij feestelijk verwelkomd werden door Ireen Mast, Hoofd Afdeling Publiek van het museum. Na de overhandiging van een waardeche- Nationale Modelbouw Manifestatie Van 21 tot en met 28 oktober vond de 26e Nationale Modelbouw Manifestatie plaats. Zoals we intussen gewend zijn trok het evenement ook dit jaar weer duizenden bezoekers. Alleen al de eerste dag wer den circa 5.000 bezoekers geteld. De afgelopen jaren hebben we het karakter van de Nationale Modelbouw Manifestatie enigszins aangepast. Bezoekers kunnen nu ook zelf modellen bouwen en er vinden op het buitenterrein steeds interessante demonstraties plaats. Zo waren er dit jaar mini luchtballonnen te zien die, wanneer de wind dat toeliet, ook daadwerkelijk opstegen. Ook konden bezoekers met hun eigen bestuurbare model rijden over een zogenaamd 'off-roadparcours'. De 100.000ste bezoeker in 2007 in het MLM 2

Spinner | 2008 | | pagina 4