De Technieklijn, met het overzicht van de cockpits que voor de Museumshop, beschikbaar gesteld door de Stichting Vrienden van het MLM, mochten de jongens in het Flying Center plaatsnemen in de cockpit van de F-16 simulator, die speciaal voor deze gelegenheid open ging. Opening expositie Techniek in en om het vliegtuig In 2001 maakte het Militaire Luchtvaart Museum een begin met de herinrichting van de Ir. Vreeburghal. De afgelopen maanden werd dit pro ject afgerond met de voltooiing van de expositie 'Techniek in en om het vliegtuig'. Deze nieuwe expositie laat op interactieve wijze zien, hoe het militaire vliegtuig zich ontwikkelde van een fragiel toestel van hout en linnen tot een computerge stuurde machine waarin de modernste snufjes zijn verwerkt. Gekozen is hierbij voor een moderne museale vormgeving, die de bezoekers in staat stelt de ontwikkeling van de vliegtuigtechniek zelf te beleven. Zo kunnen zij met een druk op de knop een heteluchtballon laten opstijgen, een straalmo tor opstarten en in een F-16 cockpit testen of zij aanleg hebben voor vliegen. Op vrijdag 23 november vond. in aanwezigheid van meer dan 150 gasten, de feestelijke opening van deze nieuwe expositie plaats. Na een boeiende inlei ding door professor Dr. Ir. Th. van Holten (TU Delft) over de fundamentele doorbraken op het gebied van de vliegtuigontwikkeling verrichtte Staatssecretaris C. van der Knaap de opening van de expositie. In zijn toespraak ging hij onder meer in op het belang van de tentoonstelling voor de heden daagse krijgsmacht uit het oogpunt van de wer- vingsproblematiek waarmee Defensie worstelt. Met 'Techniek in en om het vliegtuig' beschikt het MLM, zo stelde hij, over een instrument dat zeker ook bij de jongere bezoekers belangstelling kan opwekken voor de ontwikkeling van de vliegtuigtechniek. Na het officiële gedeelte volgde een rondgang door de expositie die werd afgesloten met een lichte lunch. Presentatie van Alle Paarden van Apollo van Aart van Wij k Donderdag 13 december vond in de Generaal Snijdershal de presentatie plaats van Alle Paarden van Apollo, een vierdelige uitgave waarmee oud- Meteor-vlieger Aart van Wijk zijn research naar de geschiedenis van de Gloster Meteor completeert. Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant- Generaal J.H. de Jong nam het eerste exemplaar van Alle Paarden van Apollo in ontvangst en onderstreepte in zijn dankwoord de betekenis van de geschied schrijving voor de hedendaagse luchtmacht. De uit gave Alle Paarden van Apollo is verkrijgbaar in de museumshop. De prijs bedraagt 160,-. 3 COCKPIT

Spinner | 2008 | | pagina 5