Demonstratie van formatielanding in echelon stuurboord op Soesterberg door de 'Acrobats' na de standaard stuurboord-echelon op 'down wind'. waarna de individuele vliegtuigen via 'finals' in 'line astern' met gelijke tussenpozen moesten landen. En die tussenpozen werden door de jury zeer precies getimed! Deze omissie van mij had als gevolg gehad dat wij onvoldoende tijd aan deze standaard procedure hadden besteed en kostte ons uiteindelijk waardevolle punten bij de beoorde ling. Wij eindigden met de 2de prijs, een zilveren schild. Na afloop, in gesprek met de voorzitter van de jury, generaal-vlieger b.d. Versteegh, zelf voor de oorlog leider van een stuntteam bestaand uit vijf Fokkers met de naam Vijf Vingers aan één Hand', vertelde hij mij dat ons team de leiding in punten had gehad tot die rampzalige landingen met imperfecte tussenpozen, waarop de trofee naar de 'Ruiten Vier' ging. Wèl konden wij troost putten uit een brief van de toenmalige Vlagofficier MLD, schout-bij-nacht-vlieger Schaper RMWO, die de competitie had bijgewoond. Hij stelde dat onze stunts recht boven het publiek - men kon ons letterlijk in onze cockpits zien zitten tijdens een looping - veel bijval hadden geoogst en hij bekrachtigde zijn mening met een officiële 'Tevredenheidsbetuiging'. Aldus eindigde een zeer intensieve en interessante periode in de activiteiten van 860 Squadron, die wellicht weinig had te maken met onze oorlogsta- ken, maar alles met het enthousiasme van de jonge vliegers, en die bovendien hun vliegcapaciteiten bevorderde. Ook, en niet in de laatste plaats, was de inspanning van het grondpersoneel dat tot buiten de werkuren had gezwoegd om de zwaar belaste vliegtuigen in conditie te houden, van gunstige invloed op het moreel en saamhorigheidsgevoel van het gehele squadron. Uit: 'Een Bevlogen Avontuur', uitgegeven door De Bataafsche Leeuw. Het boek is recentelijk ook uitgegeven in Engeland door Woodfield Publishing met de titel 'Adventures of a Flying Dutchman'. 10

Spinner | 2008 | | pagina 12