Uw eigen schietstoel Van links naar rechts te zien zijn de schietstoel van de Hawker Hunter, de T-33 T-bird', de NF-5 Freedom Fighter, de F-104G Starfighter en nu ook in de win kel, een originele ACES II schiet stoel van een F-16 Fighting Falcon. Misschien is het leuk om te weten dat de Flash Luchtvaart Winkel sinds enkele weken een zeer aparte collectie schietstoelen te koop heeft. Bijgaand vindt U een overzichtsfoto van deze vijf stoelen die samen vrijwel de gehele straaljager-gene ratie van de Koninklijke Luchtmacht vertegenwoor digen. De ACES II schietstoel heeft een aantal jaren gele den het leven gered van een F-16 piloot die door omstandigheden zijn vliegtuig op een niet alledaag se manier moest verlaten... ook de F-16 schietstoel zeifis wonderlijk genoeg vrijwel schadevrij op de grond terechtgekomen en staat nu in onze winkel te pronken. Een F-16 schietstoel is op de vrije markt vrijwel niet verkrijgbaar, de Flash Luchtvaart Winkel is dan ook de enige in Nederland en ver daarbuiten die een dergelijk exemplaar te koop heeft staan! Ook de verder op de foto getoonde collectie schiet stoelen is een unicum in Nederland. Alleen in het Militaire Luchtvaart Museum te Kamp Zeist zijn deze nog te bezichtigen... Coen van den Heuvel Flash Luchtvaart Winkel Zeelsterstraat 177a/b, 5652 EG Eindhoven Nederland. 0031-40 2525661 AKTIVITEITEN AGENDA 2008 Het hele jaar door organiseert het Militaire Luchtvaart Museum rondleidingen, kinderfeestjes, workshops en museumtheatervoorstellingen (Bob Salto. Dutchie, Vlucht van de Eeuw en Hollandse Heli Helden). Tot nader order Expositie 'Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljagerpiloot' De expositie geeft een beeld van de veranderingen waarmee de Nederlandse jachtvliegers door de jaren heen te maken hebben gekregen. Centraal staat de wisselwerking tussen mens en vliegtuig en er wordt tevens ruime aandacht besteed aan de uitstraling van de militaire luchtvaart naar andere sectoren van de samenleving. Permanente expositie Techniek in en om het vliegtuig tot en met 31 augustus 2008 Expositie 'Een vliegklas zwermt uit. Lichting '26 van de Vliegschool van Versteegh op het vooroorlogse Soesterberg' vanaf 26 september 2008 Expositie in het kader van het 20-jarig bestaan van de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders Het hele jaar door op woensdag van 14.00 - 15.30 uur en in de zomervakantie ook op de woensdagochtenden van 10.15 -12.00 uur Kinderworkshop 'Ready for take off of'Start your engines' 31

Spinner | 2008 | | pagina 33