Vooruitblik Collectie Achter de Schermen Op 5 en 6 april vond het Nationale Museum Weekend plaats. Traditiegetrouw bood het MLM zijn bezoe kers ook dit jaar weer de mogelijkheid de depots op de Vliegbasis Soesterberg te bezoeken. Ondanks het minder goede weer maakten velen van deze unieke gelegenheid gebruik om een kijkje te nemen in de grote vliegtuighangar en een aantal shelters. Tevens konden de bezoekers een kijkje nemen in de werkplaatsen op het Kamp van Zeist. Hier werden zij geïnformeerd over de vorderingen bij de bouw van de Lockheed L-12A en de Fokker C.X. Last but not least werd in de Snijdershal met mede werking van Pandemonia Science Theater inge speeld op het landelijke thema van dit Nationaal Museum Weekend: de kunst van de waarheid. Dank gaat uit naar allen die bij de organisatie van dit evenement betrokken zijn geweest. Kaasjager gearriveerd Jarenlang stond bij de oostelijke ingang van Vliegbasis Twenthe een North-American F-86K Sabre ('Kaasjager') opgesteld. De F-86K was de eerste zogenaamde 'allweather' onderscheppingsjager binnen de Koninklijke Luchtmacht die zowel overdag als 's nachts inzetbaar was. In het kader van de sluiting van de Vliegbasis Twenthe is deze 'Kaasjager'(serienummer Q-283) eind februari naar Soesterberg vervoerd. Op donderdagochtend 28 februari verliet de romp van de het toestel de Vliegbasis Twenthe op weg naar een nieuwe halte plaats: het Militaire Luchtvaart Museum. De vleugels volgden een aantal dagen later. Het MLM is blij met deze nieuwe aanwinst, aangezien de Q.-283 de enig overgebleven originele Nederlandse F-86K is. De andere toestellen zijn direct na hun uitfasering gesloopt. Ten slotte kwamen we door bemiddeling van Jacques Bartels in bezit van een uniek samurai- zwaard. dat Edward Vandegraaff kreeg aangeboden van de Japanners bij hun overgave aan de RAPW1 op Makassar/Sulawesi in 1945. The Pilot Experience Van 27 april tot 3 mei vormt het MLM het decor voor The Pilot Experience. Bezoekers kunnen dan weer op de vertrouwde manier plaats nemen in een aantal cockpits en hun vliegcapaciteiten testen tijdens een virtuele vlucht in een F-16 simulator. Maar er valt meer te beleven tijdens deze dagen. In samenwerking met Luchtmachtwerving zullen we inzoomen op de activiteiten van het F-16 Solo Display Team. F-16 vlieger Ralph 'Sheik' Aarts en zijn Solo Display Team komen naar het museum en zullen over hun ervaringen vertellen. En in de zogeheten Luchtmacht Experience kunnen de bezoekers ontdekken of zij echt aanleg hebben voor vliegen. Iedereen die het MLM bezoekt in de week van de The Pilot Experience dingt mee naar een ballonvaart in de luchtballon van de Koninklijke Luchtmacht. The Pilot Experience is te bezoeken op zondag 27 april, dinsdag 29 april, donderdag 1 mei. vrijdag 2 mei en zondag 4 mei. Foto-expositie Ruben Fürste In ons museumcafé zal binnenkort een expositie worden ingericht met foto's van Ruben Fürste. vlieginstructeur op de luchthaven Lelystad. Uit zijn opnamen spreekt een grote fascinatie voor alles wat te maken heeft met het weer, (en met) zonsopkomst en zonsondergang, fenomenen die sterk worden beïnvloed door het heersende jaargetijde en het Overige aanwinsten Via bemiddeling van Jan Hemelsoet kwamen we in contact met mw. M. van der Poel in Den Haag. weduwe van Ds. A.C.J. van der Poel. Zij stelde ons de stola met luchtmachtadelaar ter beschikking die haar man als Hoofdluchtmachtpredikant in de jaren 1963 - 1972 gebruikte. Voorts konden we dankzij een genereus gebaar van Commodore b.d. F. van Wijk een kunstwerk aanschaf fen van beeldend kunstenaar Vincent van Ginneke (1956) rond het thema de Fokker G-l (zie foto). Het werk van kunstenaar Vincent van Ginneke

Spinner | 2008 | | pagina 4