M lil T £3 van P.J. Mulder, Maarssen februari 1980 dit verhaal eens meenemen naar de vliegbasis Soesterberg en alles wat zich daar afspeelde van ongeveer 1949 tot rond 1958. Laat ik vooraf dit stellenhet meeste wat ik aan het papier toevertrouw is gebaseerd op persoonlijke herinneringen aan deze periode en aan de gebeurtenissen die ik zelf heb meegemaakt, wonende op een paar honderd meter afstand van de basis. Ik hoop dat mijn geheugen in de loop der jaren de werkelijke feiten niet al te veel heeft verdraaid. Achteraf jammer dat ik zo weinig gebeurtenissen uit die tijd fotografisch kon vastleggen want dat er veel te zien was daar zou menige spottervan nu slechts van kunnen dromen. Het aantal vliegtuigbewegingen was veel hoger en het aantal types gevarieerder. In die tijd waren onze financiële middelen echter zo beperkt dat er weinig werd gefotografeerd en je was al bevoorrecht als je een camera had. Maar meestal kwamen we niet verder dan het registreren van nummers en types. Bovendien was het fotograferen ten strengste verboden en ik denk dat dat ook de reden is dat er uit die periode zo weinig foto's in omloop zijn. Het uitzicht op de spottersplaats op de Baten- burgweg was vrijwel onbeperkt omdat de beplanting en de zandheuvels die nu (helaas) zijn aangebracht ontbraken. Kort na WO II waren er drie start- en landingsbanen die nadat ze min of meer gerepareerd waren allemaal in gebruik waren. De meest gebruikte was de baan die parallel loopt aan de rij hangars die nu achter de hoge struiken verscholen liggen. (Deze hangars waren kort na de oorlog gebouwd en waren afkomstig van bases van de Royal Air Force. Ze waren daar na de oorlog overtollig, zijn daar afgebroken en per schip naar Nederland gebrachtDe tweede baan was degene waarvan nu het meest gebruik wordt gemaakt. Uitzicht over Soesterberg vanaf de Van Weerden Poelmanweg

Spinner | 2008 | | pagina 21