40 jaar De Hawker P-1067, de voorloper van de Hunter op het Vliegfeest 1953 met Neville Duke in de cockpit Coll. Top-Mulder langdurig vliegfestijn. Met bijzonder veel spanning werd de komst van de Hawker P-1067 (de latere Hunter) tegemoet gezien. De middag van naar ik meen 16 juli waren er dan ook erg veel mensen bij het vliegveld. Onverwacht klonk hoog boven ons een "sonic boom" en even later kwam totaal onverwacht met een enorme snelheid op vrij geringe hoogte de kist bemand door de bekende Neville Duke over het veld scheuren. Ik hoef niet te zeggen welke indruk dit op ons maakte. De vliegshow op de 18e was één aaneenschakeling van hoogtepunten. Naast de vele stuntteams die o.a. met F-84 Thunderjets en Gloster Meteors vlogen, waren vooral de strategische bommenwerpers van de USAF goed vertegenwoordigd. Deze vliegtuigen vormden toen nog de ruggengraat van de Strategie Air Command. Zo zagen we de Boeing KB-29, de B-50 en de B-47 Stratojet. Van dit laatste type kwamen er niet minder dan 15 tegelijk in een machtige formatie over met achterlating van een immense rookwolk, geproduceerd door de 90 GE J47 turbojets die deze groep bommenwerpers voortstuwden. Het is eigenlijk wonderlijk te bedenken dat de totale stuwkracht van de 6 motoren waarmee een B-47 was uitgerust nog minder was dan de stuwkracht (zonder reheat) van de twee F100 motoren waarmee de Eagle is uitgerust. Ook de 10-motorige (six turning, four Vliegfeest 1958, de 'Skyblazers' op North American F-100C Super Sabre Coll. Top-Mulder 22

Spinner | 2008 | | pagina 24