TERUGBLIK 40 jaar Generaal-majoor Oliemans en de prijswinnaar van 'Kiek-de-KLu 2008' Richard Baas Foto Henk Blouw The Pilot Experience Van zondag 27 april tot en met zondag 4 mei vond The Pilot Experience plaats. Traditiegetrouw konden de bezoekers ook dit jaar weer even plaats nemen in een aantal cockpits en hun vliegcapaciteiten testen tijdens een virtuele vlucht in de F-16 simulator. Door de goede samenwerking met de Sectie Personeelsvoorziening van de Luchtmacht konden we daarnaast een aantal extra's in het programma inbouwen. Hoogtepunt voor de bezoekers was een persoonlijke ontmoeting met Ralph 'Sheik' Aarts, die het publiek deelgenoot maakte van zijn ervaringen als F-16 demovlieger. Nieuw was ook de Luchtmacht Experience, een aantal containers met interactieve presentaties over werken bij de Koninklijke Luchtmacht. Ondanks het warme weer wisten weer vele bezoekers de weg naar het MLM te vinden en kunnen we opnieuw van een succes spreken. Dank gaat uit naar allen die bij het evenement betrokken zijn geweest, in het bijzonder ook de vrijwilligers die weer met groot enthousiasme hun posities bij de vliegtuigen innamen om informatie te verstrekken aan de bezoekers en hen te helpen bij het in -en uitstappen. Foto-expositie Ruben Fürste In het museumcafé is eind mei een tentoonstelling ingericht met werken van fotograaf Ruben Fürste, vlieginstructeur op de luchthaven Lelystad. De expositie is tot eind 2008 te bezichtigen. Lancering Audiotour Op donderdag 22 mei konden we in de Generaal Snijdershal op feestelijke wijze de audiotour lanceren, die wij speciaal voor de 50-plussers onder onze bezoekers hebben ontwikkeld. De bijeenkomst kreeg een bijzonder cachet door de bijdrage van Pandemonia Science Theater, dat voor een passende theatrale ambiance zorgde bij de presentatie van dit nieuwe educatieve hulpmiddel. De audiotour stelt de bezoekers van het MLM door middel van een koptelefoon en een audio-pen in staat, lopend langs vliegtuigen, helikopters en andere objecten te luisteren naar verhalen uit de geschiedenis van de militaire luchtvaart in Nederland. Deze verhalen worden gekoppeld aan belangrijke gebeurtenissen uit de wereld geschiedenis en versterkt door geluidsfragmenten en interessante anekdotes. De bezoeker haalt niet alleen herinneringen op maar doet tevens nieuwe ontdekkingen. Per object heeft de bezoeker drie keuzemogelijkheden: een historisch fragment, een technisch fragment en een anekdotisch fragment. Presentatie Commonwealth CA-6 Wackett en prijsuitreiking Kiek de KLu Op vrijdag 23 mei vond in het de Ir. Vreeburghal de aftrap plaats van de festiviteiten in het kader van 60 jaar Koninklijke Nederlandse Vereniging Onze Luchtmacht (KNVOL). De bijeenkomst begon met de overdracht aan de Koninklijke Luchtmacht van het door PHantasy in Blue gebouwde vliegende schaalmodel van de Commonwealth CA-6 Wackett, een ML-KNIL toestel uit de tweede helft van de jaren '40. De KNOVL bekostigde de bouw van het model. 2

Spinner | 2008 | | pagina 4