COLLECTIE VOORUITBLIK mfih, 40 jaar Familieleden van 'Lichting 1926' kwamen met fotoboeken bijeen Reünie familieleden vliegers van Lichting '26 In aanwezigheid van vele familieleden werd vorig jaar juni de expositie 'Een vliegerklas zwermt uit' geopend. Op 25 mei toog een aantal opnieuw naar het MLM. nu gewapend met fotoboeken en andere herinneringen. Het werd een gezellige reünie, die werd afgesloten in een bekende eetgelegenheid in Soesterberg. De auctor intellectualis van het onderzoek dat aan de basis stond van de expositie, Jacques Bartels, fungeerde opnieuw als spin in het web. Het wachten nu is op zijn boek over de Vliegerklas van 1926. Nieuwe website Eind mei ging de nieuwe website van het MLM online. De site is nog niet helemaal compleet, maar de belangrijkste onderdelen zijn intussen toegankelijk. Een bezoek aan de nieuwe website is beslist de moeite waard. De homepage is als vanouds bereikbaar via: www.militaireluchtvaartmuseum.nl Uitzendingen centraal op kunstwerken Op het Hoofdkwartier van het Commando Luchtstrijdkrachten in Prinsenbeek onthulden de scheidende CLSK Luitenant-Generaal Hans de Jong en diens opvolger Luitenant-Generaal Jacques Jansen op de dag van de commando-overdracht een schilderij van Ed van der Kooij met een impressie van de uitzending van het helidetachement naar Tallil Airbase in Irak in 2003-2005. Luitenant-Generaal De Jong bestempelde het schilderij als 'een aandenken met eeuwigheids waarde'. Het werk maakt deel uit van een reeks van schilderijen van alle uitzendingen waarbij de luchtmacht sinds de jaren '90 betrokken is geweest. De kunstwerken zullen in de toekomst in het MLM worden tentoongesteld. 1968 - 2008: 40 jaar MLM Het MLM vierde op 2 en 3 juli 2008 zijn 40-jarig bestaan. In de volgende Spinner zullen wij terugblikken op de festiviteiten op beide dagen. F - 8 6 K Q,- 2 8 3 In de vorige Spinner maakten wij al melding van de verplaatsing van de North American F-86K 'Kaasjager' met de registratie Q-283 van Twenthe naar het Kamp van Zeist. Inmiddels siert het toestel het middenterrein. Het is geplaatst op een sokkel, waardoor het zijn aloude functie als blikvanger weer prominent kan vervullen. F -1 6 Op dit moment heeft het MLM twee F-16's, één in de Vreeburghal en één in hangar 33 op de Vliegbasis Soesterberg, ons vliegtuigdepot. Het toestel in depot zal worden geruild tegen een F-16- dual en zal binnenkort een plaats krijgen bij het Hoofdkwartier van het Commando Luchtstrijdkrachten in Breda. Museumtheater Tijdens de zomermaanden is er weer een reeks voorstellingen van Pandemonia Science Theater geprogrammeerd. Op het programma staan: Vlucht van de Eeuw, Dutchie en Bob Salto. Voor meer gedetailleerde informatie zij verwezen naar onze website. Herdenking 100 jaar zweefvliegen in Nederland Op maandag 28 juli is het 100 jaar geleden dat Tweede-Luitenant der Genie Willem Hendrik Schukking op de Stompert bij Soesterberg de eerste zweefvliegvlucht ondernam. Dit feit zal die dag worden herdacht. Bij de Stompert zal een monument worden onthuld en vervolgens vindt in

Spinner | 2008 | | pagina 6