KIJK, LUISTER EN HERINNER.. Audiotour in het Militaire Luchtvaart Museum tmuseum poesrerberg 40 jaar van een De audiotour begint in de Snijdershal waar het ontstaan van de militaire luchtvaart in Nederland en de inzet van de Luchtmacht ten tijde van de Tweede Wereldoorlog aan bod komen. Het verhaal gaat verder in de Vreeburghal waar de betekenis van de Koude Oorlog voor de Koninklijke Luchtmacht een van de belangrijkste thema's vormt. Ook de invloed van de Koude Oorlog op het dagelijkse leven in Nederland wordt daarbij belicht. U herinnert zich wellicht nog de treinkaping bij De Punt of de demonstraties tegen de plaatsing van kruisraketten op Woensdrecht. Wat gebeurde er ook alweer precies en wat was destijds uw gevoel daarbij? Beleef het tijdens de audiotour. Per object heeft de bezoeker 3 keuzemogelijkheden: wilt u terug in de tijd dan kiest u voor het historische fragment. Wilt u meer te weten komen over de constructie, de motoren of de cockpit van een vliegtuig dan kiest u voor het technische fragment. En wilt u herinneringen ophalen dan kiest u voor het anekdotische fragment. Voor ieder wat wils! Ga terug in de tijd met de audiotour in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. Vanaf zondag 1 juni kunnen bezoekers bij de receptie een koptelefoon verkrijgen. Lopend langs vliegtuigen, helikopters en andere objecten kunnen zij luisteren naar de geschiedenis van de militaire luchtvaart in Nederland. Dit verhaal wordt gekoppeld aan belangrijke gebeurtenissen uit de wereldgeschiedenis en versterkt door geluidsfragmenten en interessante anekdotes. De bezoeker haalt niet alleen herinneringen op maar doet tevens nieuwe ontdekkingen. Kortom: in het museum waar de tijd vliegt is binnenkort nog meer te beleven. Kom kijken, ga luisteren en haal herinneringen op! 6

Spinner | 2008 | | pagina 8