"MET BEVLOGEN BLIK" Een selectie uit het werk van tien Nederlandse luchtvaartschilders 40 jaar stl* uil lui u*r£7au ■ail.mii* iuaiüi^iUtisnüiai In 2008 bestaat de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders (CNLS) 25 jaar. Vanaf vrijdag 26 september 2008 tot en met zondag 8 maart 2009 vindt in dit kader in het Militaire Luchtvaart Museum de jubileumtentoonstelling 'Met Bevlogen Blikplaats. Deze omvat een selectie uit het werk van de leden van deze vereniging. 'Met Bevlogen Blikbiedt een unieke kans om ken nis te maken met de wereld van de luchtvaartschil derkunst. Plaatsvervangend Commandant der Strijdkrachten Luitenant-Generaal F.H. Meulman opent samen met de directeur MLM de expositie 'Met Bevlogen Blik' door het doek weg te trekken van een schilderij, aangeboden aan het MLM door schilder Jaap Zandstra. Foto Henk Blouw De Club van Nederlandse Luchtvaartschilders is in 1983. naar het voorbeeld van het Britse Guild of Aviation Artists, opgericht. Hun oeuvre bestrijkt niet alleen het domein van de militaire luchtvaart, maar ook dat van de burgerluchtvaart. Uiteenlopende technieken, van olieverf op doek tot digital art reproducties, staan borg voor boeiend werk dat zich vooral kenmerkt door een uitgespro ken realistisch karakter. In de expositie zijn schilderijen te zien van tien leden. 'Met Bevlogen Blik' omvat werken van: Bill Boon, Chris Eweg, Lam van 't Hof, Ab Jansen. Gerrit Kok, Pieter Smits (t). Peter van Stigt, Henk Uitslag, Jaap Zandstra en Gerrit Zijlstra. De tentoonstelling is ingedeeld per kunstenaar en geeft op die manier een representatief beeld van het werk van de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders. De expositie werd op donderdag 25 september 2008 geopend door de Plaatsvervangend Commandant der Strijdkrachten Luitenant-Generaal F.H. Meulman. 8 vanaf 26 september 2008 tot en met 8 maart 2008 ureluchtvaartmuseum

Spinner | 2008 | | pagina 10