De Meteor Mk.8 1-187, die decennia-lang was opgesteld bij het Monument op Soesterberg. Waarom deze kist later de registratie 1-147 kreeg, is niet duidelijk op de straalmotorgondels verdwenen te zijn, maar was de squadroncode nog steeds gehandhaafd. Bouwbeschrijving van de Gloster Meteor F.Mk.8 Type Eenpersoons tweemotorig jachtvliegtuig met straal aandrijving. Vleugels Vrijdragende laagdekker met uit drie delen opge bouwde vleugel, bestaande uit een rechthoekig middenstuk en twee trapeziumvormige buitenstuk ken. Orthodoxe geheel metalen constructie met twee liggers en dragende huid. De metalen ailerons waren inwendig uitgebalanceerd en voorzien van mechanisch bediende trimvlakken. Tussen romp en straalmotorgondels waren aan de onderzijde van de centersectie hydraulisch bediende spleetkleppen toegepast, terwijl zowel aan boven- en onderzijde eveneens hydraulisch bediende luchtverstoorders (air brakes) waren aangebracht. Romp De uit drie delen opgebouwde romp was in geheel metalen halfschalenbouw met dragende huid uitge voerd. Het rompvoorstuk omvatte het intrekbare neuswielonderstel en de complete stuurhut met overkapping. Het rompmiddenstuk was één geheel met de vleugelcentersectie inclusief beide straalmo torgondels en hoofdlandingsgestel. Het derde romp- deel bestond uit het staartstuk met staartvlakken. Staartstuk In plaats van het vroegere karakteristieke F.4-kiel- vlak had de F.8 een driehoekig gevormd kielvlak van grotere hoogte, waarbij de uitbouw aan de onderzijde geheel verdwenen was. Ook de oorspron kelijke toegepaste ovale vorm van stabilo en hoogte roeren was vervangen door een hoekige vormge- De 1-189 van het Militaire Luchtvaart Museum in de beschildering 7E-5 van 327 Sqn op Deelen 1988

Spinner | 2008 | | pagina 23