RECENT VERSCHENEN Willem Hendrik Schukking 40 jaar Wim Adriaansen, Willem Hendrik Schukking. Een sprong in de wereld der Aviatiek. Een uitgave van de Stichting Historisch Zweefvliegarchief, ter herdenking van het eeuwfeest van de eerste vlucht in Nederland met een toestel zwaarder dan lucht vanaf De Stompert te Soesterberg op dinsdag 28 juli 1908. ISBN 978-90-813148-1-7; 80 bladzijden, ca 45 foto's en illustraties. Op maandag 28 juli j.l. vond de onthulling plaats van een gedenksteen aan De Stompert, de toegangs weg naar het militair oefenterrein De Vlasakkers, nabij Soesterberg. Dit ter herinnering aan de eerste vlucht, die daar werd gemaakt door de tweede luite nant der Genie Willem Hendrik Schukking met een glijvliegtuig volgens het model Wright Glider. Aansluitend werd in het Militaire Luchtvaart Museum het boek gepresenteerd 'Willem Hendrik Schukking. Een sprong in de wereld der Aviatiek'. Na een overzicht, waarin de verschillende hoofdper sonen en hun verrichtingen in de wereld van de aviatiek op het eind van de 19c eeuw, begin 20sle eeuw de revue passeren, wordt de bouw van het glijvliegtuig en de vluchten van Willem Hendrik Schukking beschreven, waarna de familie-achter gronden worden belicht. Willem Hendrik Schukking is al vroeg lid van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, die in 1907 is opgericht. In 1908 komt de NVvL in het bezit van een eigen luchtballon, waarmee Schukking op 13 oktober 1908 een tocht maakt. Op eigen initiatief schrijft Schukking in 1911 in de Militaire Spectator een lang artikel gebaseerd op een grondige studie van de binnen- en buitenlandse literatuur over de inzet van het vliegtuig voor mili taire doeleinden. De visie van Schukking daarover wordt in het boek beschreven. Door zijn huwelijk moest Schukking een verdere carrière in de aviatiek opgeven. Aan zijn verdere militaire loopbaan wordt in het boek aandacht besteed. In 1945 wordt hij gepensioneerd. Het boek eindigt met een interview met Willem Schukking uit 1966, kort voor zijn tachtigste ver jaardag. Wi,,em "endrik Schukkin* UKsm'w'^**m,on*M,ATIIK Het boek beschrijft op een vlotte wijze een periode van de luchtvaart, waar slechts weinigen weet van hebben. Daarom is het goed dat dit boek over Willem Hendrik Schukking en zijn tijd geschreven is. Willem Hendrik Schukking. Een sprong in de wereld der Aviatiek, is o.a. verkrijgbaar in de muse umwinkel "De Brik", in het Militaire Luchtvaart Museum Hans Berfelo 29 ArfrujiiM

Spinner | 2008 | | pagina 31