LUCHTVAARTKALENDER 2009 Wat is luchtvaartkunst? 40 jaar Vliegtuigen zijn al meer dan een eeuw een gewild onderwerp voor artistiek werk van de meest uiteenlopende aard. Vliegtuigen worden zo interessant gevonden, omdat ze zo tot verbeelding spreken. Het zijn technisch hoogwaardige objecten, snel, spannend en modern en met een dynamische uitstraling. Luchtvaartkunst is een visuele documentatievorm waarin één van de meest dominante technologieën van de vorige eeuw centraal staat. Dit sterk technische accent weerspiegelt zich ook in de achtergrond van de kunstenaar. Vliegtuigen worden merendeels op een traditionele manier in beeld gebracht: een portretachtige weergave die gangbaar is in kringen van de kunstenaars die zich toelegden op het schilderen van schepen en trainen. Wiek Luyken en enkele collega's zoeken naar spectaculaire vormen om deze conventionele beeldtaal te doorbreken. De luchtvaartkunst kent een relatief select publiek, maar haar populariteit groeit mede dankzij de grote hoeveelheid aviation art galeries op het internet. Digitale kunst kreeg bekendheid door de opkomst van computergames en de succesvolle animatiefilms. Het is een jonge, nieuwe kunstvorm. Vooral de laatste jaren heeft digitale kunst fors aan populariteit gewonnen door de snelle ontwikkelingen in de hard- en software. (www.aviation-arthouse.com) Het formaat van de kalender is 26 x 31 cm. met dertien zeer fraaie beelden uit de periode 1939 - 1975 van de Koninklijke Luchtmacht, de ML-KNIL en de Marineluchtvaartdienst. Beelden van o.a. de Fokker G-l en D-21, Spitfire, Mitchell, Seafury, Tracker, F-104G Starfighter en vele anderen toestellen. Enkelzijdig bedrukt op 180 grams papier van zeer goede kwaliteit in full colour. Verkrijgbaar bij Luchtvaart Hobby Shop, Flash Aviation, Aviodrome Museum, Militaire Luchtvaart Museum en diversen WZZ-shops. Eveneens verkrijgbaar door het bedrag van 16,- (inclusief verzendkosten) over te maken op postgiro 2567434 t.n.v. Korbee-luchtvaart te Rijnsburg onder vermelding van Kalender 2009. En uw postadres. 31

Spinner | 2008 | | pagina 33