Een Afscheid TOEKOMST MLM jaar Sinds de laatste uitgave van de Spinner zijn de werk zaamheden in het kader van de voorbereidingen voor het nieuwe Defensiemuseum onverminderd voortgezet. Belangrijkste nieuws is het besluit van Plaatsvervangend Secretaris-Generaal van het Ministerie van Defensie. Drs. J. Sikkel, om het pro ject via een publiek private samenwerkingsconstruc- tie (PPS) aan te besteden en uit te voeren. Dit model wordt nu al toegepast bij de bouw van de nieuwe Kromhoutkazerne in Utrecht, het complex waarin de Staf van het Commando Landstrijdkrachten zal worden gevestigd. Het consortium dat dit complex ontwerpt en bouwt, zal - en dat is het bijzondere - ook voor de duur van 25 jaar het onderhoud en de facilitaire diensten voor zijn rekening nemen. De 'bewoner' betaalt vervolgens een jaarlijkse gebrui kersvergoeding. Een ander voorbeeld van PPS is de verbouwing van het Ministerie van Financiën in Den Haag. Toepassing van de PPS-formule impliceert voor het nieuwe Defensiemuseum mogelijk een lan gere aanloopperiode, maar uitgangspunt blijft dat het in 2013 kan worden geopend. Het beschilderen van de F-104 Starfighter door basisschoolleerlingen uit de regio Tijdens onze laatste bestuursvergadering - op Prinsjesdag - installeerden wij Gerard van Putten als onze nieuwe secretaris. Maurits Botma had me van de zomer te kennen gegeven dat hij zijn activiteiten wilde beperken en zich meer wilde richten op zijn woonomge ving Coevorden. Persoonlijke en familieomstan digheden van medische aard leidden deze beslissing in. Een beslissing die ik ten volle begrijp en daarom - zij het met spijt - onder steun door het vlot voorzien in een opvolger. In Maurits hadden we vele jaren een toegewij de. ter zake kundige en uiterst loyale secretaris. Open en recht door zee in zijn adviezen, waar bij hij de mening van anderen ten volle respec teerde. Zijn noordelijke afkomst kwam altijd goed uit de verfin zijn beknopte no-nonsense aanpak van zaken. Kortom, een secretaris maar vooral een mede bestuurslid waarmee het voortreffelijk werken was. We zullen hem missen. Toch zullen we hem, al wil hij dat zelf eigenlijk niet, niet zomaar laten vertrekken. Hem past een waardig afscheid op onze jaarlijkse vrien dendag op 28 maart 2009 ten overstaan van de vele vrienden die hij als directeur en later als secretaris SVMLM maakte. Nu past het mij om Henny en Maurits van harte te danken voor hun toewijding en inzet voor onze vriendenkring. Het ga jullie goed. We zien elkaar op 28-3-2009! Frans Peter Schulte, Voorzitter SVMLM

Spinner | 2008 | | pagina 3