TERUGBLIK 1968 - 2008: 40 jaar MLM Het MLM vierde op woensdag 2 en donderdag 3 juli 2008 zijn 40-jarig bestaan. In het licht van de plan nen voor een nieuw museum op het grondgebied van de huidige Vliegbasis Soesterberg een bijzonder jubileum, omdat een volgend lustrum op het Kamp van Zeist onwaarschijnlijk zal zijn. Alle reden dus om dit jubileum een extra feestelijk tintje te geven. Woensdag 2 juli was geheel gericht op kinderen. In de ochtend organiseerde het MLM activiteiten voor basisschoolleerlingen uit de regio. Zij deden mee aan het kunstproject 'Beschilder een straaljager', waarvoor een F-104 Starfighter uit onze collectie werd benut. Het toestel was voor deze gelegenheid geel gespoten, een uitstekende achtergrond waarop de creatieve uitingen van de kinderen uitstekend tot hun recht kwamen. Voor de tweede activiteit was de hulp van de Drumfanfare van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht ingeroepen. Tijdens een workshop konden de kinderen op interactieve wijze kennis maken met de militaire muziek, 's Middags presenteerde kindervriend Jochem van Gelder "De Show Op Bestelling". Tijdens de officiële jubileumbijeenkomst op don derdag 3 juli werd er, onder zeer grote belangstel ling. teruggekeken op 40 jaar MLM. Een acteur van Pandemonia Science Theater, uitgedost in het uni form van de vooroorlogse Luchtvaartafdeeling, leid de de verschillende sprekers op ludieke wijze in. De voorzitter van de Stichting Vrienden Generaal- Majoor b.d. F.P. Schulte bracht zijn gelukwensen over aan het museum en liet deze vergezeld gaan van een speciaal cadeau, een schilderij van de hand van beeldend kunstenaar Aijan Brentjes. Het betreft een werk uit diens serie 'Kaderstan', waarmee hij inspeelt op de actualiteit van de oorlog in Afghanistan. Vervolgens ging Plaatsvervangend Secretaris Generaal Drs. J. Sikkel in op de toekomst van het MLM. Hij zette de marsroute uit naar de wording van het nieuwe Defensiemuseum op Soesterberg. Alle inspanningen zullen er op gericht zijn om het nieuwe museum in 2013 te kunnen openen. In dat jaar bestaat de luchtmacht 100 jaar en viert ook het Legermuseum zijn eerste eeuwfeest. Na het officiële gedeelte zijn alle blikken omhoog naar de verschillende overvliegende toestellen. Op de voorgrond één van de nieuwe aanwinsten, de Fouga Magister

Spinner | 2008 | | pagina 4