40 jaar Hoogtepunt van de bijeenkomst vormde de onthul ling door de Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal J.H.M.P.Jansen van twee nieuwe aanwinsten van het museum, de F-86K Kaasjager met het nummer Q-283 en een Fouga Magister. Dit feestelijke moment in het programma werd met confetti extra luister bijgezet. In aansluiting op het officiële gedeelte konden de honderden aanwezigen genieten van een Fly-Past, waaraan werd deelgenomen door een Fouga Magister en twee Fokker S-ll's van het Nationaal Luchtvaart Themapark Aviodrome in Lelystad en drie Harvard-toestellen van de Stichting KLu Historische Vlucht in Gilze-Rijen. Het ochtendgedeelte werd afgesloten met een lunchconcert verzorgd door de Drumfanfare van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Het avond programma bestond uit een indrukwekkend optre den van Muziekvereniging Odeon uit Soesterberg onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd. De coverband 'Reflex' sloot de festiviteiten vervolgens op stijlvolle wijze af. Het aanbieden van het boek '50 jaar na dato' door generaal- majoor b.d. F.P. Schulte aan generaal-majoor E. Oliemans vertellen, werd door de Voorzitter van de MiLu Generaal-Majoor b.d. F.P. Schulte aangeboden aan Generaal-Majoor E. Oliemans. Plaatsvervangend Commandant Luchtstrijdkrachten. De publicatie werd samengesteld door Bert van Elk en Henk Kauffman van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie in Den Haag. Nieuw adres Tot voor kort maakte het MLM gebruik van het adres Kamp van Zeist 2-4. Via routeplanners en navigatiesystemen bleek dit echter niet te vinden. Om dit probleem te omzeilen hebben we bij de Gemeente Zeist een nieuw adres aangevraagd. Het luidt: Kampweg 120. 3769 DJ Soesterberg. Open KLu dagen Leeuwarden en de Veteranendag Op vrijdag 20 en zaterdag 21 juni werden op Vliegbasis Leeuwarden de jaarlijkse Open Dagen van de Koninklijke Luchtmacht georganiseerd. Tijdens deze dagen konden de vele tienduizenden bezoekers weer kennis maken met de mensen, de middelen en de taken van de Koninklijke Lucht macht. Op zaterdag 28 juni vond in Den Haag de vierde Nationale Veteranendag plaats. Hoogtepunt vormde een groot défilé, waaraan enkele duizenden veteranen deelnamen. Het MLM was op beide evene menten vertegenwoordigd met een stand. Boekpresentatie 50 jaar na dato Op vrijdag 18 juli vond in het MLM de presentatie plaats van het boek '50 jaar na dato'. Het eerste exemplaar van dit fraai uitgevoerde boekwerk, waarin vijftien veteranen over hun verblijf op Nederlands-Nieuw-Guinea in de periode 1958-1962 Herdenking 100 jaar zweefvliegen in Nederland Op 28 juli 1908 maakte de Tweede Luitenant der Genie Willem Hendrik Schukking vanaf de Stompert (op het huidige militair oefenterrein De Vlasakkers) de eerste vluchten boven Nederlandse bodem met een toestel zwaarder dan lucht (een glij- vliegtuig volgens het model Wright-Glider). Op maandag 28 juli jongstleden werd deze gebeurtenis op passende wijze herdacht. Familieleden van Willem Hendrik Schukking onthulden op die dag, onder auspiciën van de Stichting Historisch Zweefvliegarchief, een gedenksteen aan de voet van de Stompert. Vervolgens beklommen de genodigden de Stompert om zo een beter idee te krijgen van de omstandigheden waaronder Schukking zijn vluch ten had uitgevoerd. In aansluiting hierop begaven zij zich naar het MLM voor een speciale jubileum bijeenkomst. Bij die gelegenheid presenteerde dr. Wim Adriaansen zijn boek Willem Hendrik Schukking, Een sprong in de wereld der Aviatiek. "Une Petit Histoire dans une Grande" Op maandag 18 augustus werd in de filmzaal in de Snijdershal de documentaire Une Petit Histoire dans une Grande"gepresenteerd. Deze documentai re belicht het levensverhaal van Joop Velleman, een boordschutter die, samen met vier andere leden 3

Spinner | 2008 | | pagina 5