van 320 Squadron, op 20 juni 1944 op 21-jarige leef tijd omkwam tijdens een missie met een North American B-25 Mitchell boven Noord-Frankrijk. Gerda Koning, een nicht van Velleman, deed samen met haar man jarenlang onderzoek naar deze gebeurtenis. De resultaten van haar naspeuringen zijn verwerkt in deze documentaire. Vóór de verto ning legden enkele veteranen, die tijdens de oorlog met Joop Velleman hadden samengewerkt, een bloemstuk bij het staartstuk van het toestel, dat op die bewuste dag door luchtafweergeschut werd neergehaald. Dit staartstuk kwam in 2006 door bemiddeling van de laatste commandant van 320 Squadron KLTZ Mare de Jong in bezit van het MLM en werd speciaal voor deze gelegenheid geëxpo seerd in de filmzaal. De DVD over Joop Velleman is voor 19.95 euro te verkrijgen bij Gerda Koning. Haar emailadres luidt: gerdakoning@planet.nl. Reünie Marinevliegkamp Valkenburg Zaterdag 30 augustus vormde het MLM het decor voor een grote reünie van militairen en oud-militairen en burgermedewerkers die de afgelopen decennia werk zaam zijn geweest op Marinevliegkamp Valkenburg. Tijdens deze zonovergoten dag blikten ongeveer 1.000 reünisten terug op hun tijd op 'Valkenburg'. Vaarwel Vliegbasis Soesterberg Om waardig afscheid te kunnen nemen van de Vliegbasis Soesterberg werd in 2007 de Stichting Vaarwel Vliegbasis Soesterberg (WS) opgericht. In samenwerking met Vliegbasis Soesterberg. TNO, het Centrum voor Mens en Luchtvaart, het MLM en het Nederlands Politieorkest organiseerde de Stichting WS op woensdag 10. donderdag 11 en vrijdag 12 september een uniek educatief kinderprogramma. In de vorm van een kennisroute werden heden, ver leden en toekomst van de luchtvaart aan elkaar ver bonden. Ongeveer 100 kinderen van groep 7 en 8 van de basisscholen in Soesterberg namen deel aan dit evenement, dat, in aangepaste vorm, zeker voor herhaling vatbaar is. Veteranendagen van de Koninklijke Luchtmacht Vliegbasis Soesterberg Op woensdag 17 en donderdag 18 september wer den op de Vliegbasis Soesterberg de Veteranendagen van de Koninklijke Luchtmacht gehouden. Dit jaar stonden centraal de veteranen van de KLu en de MLD, die werden uitgezonden naar Nederlands- Nieuw-Guinea (1958-1962). Het MLM was tijdens dit evenement present met zijn recent verworven F-16 dual en de Breguet-Atlantic. Vrijwilligers bemanden onze promotiestand. Virtueel Demoweekend Op zaterdag 20 en zondag 21 september vond het Virtueel Demoweekend plaats. Traditiegetrouw kon den de bezoekers ooR dit jaar weer plaatsnemen achter een computer of in een cockpit om kennis te maken met de wereld van het virtuele vliegen. Verschillende flightsimulatorclubs gaven dit Em moment tijdens het Virtueel Demoweekend

Spinner | 2008 | | pagina 6