VOORUITBLIK 40 jaar weekend, met veel succes, demonstraties in vliegen met militaire vliegtuigen op de computer. Dank gaat uit naar allen die bij het evenement betrokken zijn geweest. Herinrichting Flying Center Het in 2001 geopende Flying Center zal binnenkort een restyling ondergaan. Gezien het grote succes van deze interactieve expositie met onder meer dis plays over de natuurkundige principes van het vlie gen gaan we de komende weken onderzoeken of we een tijdelijke locatie kunnen inrichten voor deze displays, zodat alle activiteiten gewoon kunnen blij ven doorlopen. De werkzaamheden in het kader van de restyling beginnen op 1 november. In de vol gende Spinner zal aandacht worden besteed aan de inhoudelijke kant van de herinrichting. Nederlandse Luchtvaartschilders (CNLS) werd in 1983 opgericht naar het voorbeeld van het Britse 'Guild of Aviation Artists'. In de expositie zijn schil derijen te zien van tien leden. 'Met Bevlogen Blik' omvat werken van: Bill Boon, Chris Eweg, Lam van 't Hof, Ab Jansen, Gerrit Kok, Pieter Smits (t). Peter van Stigt, Henk Uitslag, Jaap Zandstra en Gerrit Zijlstra. De tentoonstelling is ingedeeld per kunste naar en geeft op die manier een representatief beeld van het van het werk van de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders. 'Met Bevlogen Blik' zal te zien zijn tot 8 maart 2008. Nationale Modelbouw Manife statie In de herfstvakantie, van 19 tot en met 26 oktober 2008, organiseert het MLM in samenwerking met de International Plastic Modellers Society (IPMS) de 27e Nationale Modelbouw Manifestatie. Gedurende deze week zullen diverse modelbouwclubs de kunst van het bouwen van schaalmodellen demonstreren en kunnen de bezoekers weer alle mogelijke infor- De aan 'Met Bevlogen Blik' deelnemende luchtvaartschilders, van links naar rechts Ab JansenChris Eweg; Lam van't Hof; Plv.Cdt der Strijdkrachten Lt-Gen. F.H. Meulman: Gerrit Zijlstra; Jaap Zandstra; Henk Uitslag; Peter van Stigt; Gerrit Kok en dr. Jan A.M.M. Janssen, dir MLM. foto Henk Blouw Expositie 'Met Bevlogen Blik'. Een selectie uit het werk van tien Nederlandse luchtvaartschilders De Club van Nederlandse Luchtvaartschilders viert dit jaar zijn 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid daar van vindt vanaf 26 september in de Vreeburghal de expositie 'Met Bevlogen Blik' plaats. De Club van matie opdoen over het besturen van modellen op schaal. Ook zullen op het buitenterrein weer activi teiten worden aangeboden. Voor het eerst zal het MLM tijdens deze week ook op zaterdag open zijn. Zegt het voort... Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 5

Spinner | 2008 | | pagina 7