met bijlagen op, waarvan de uitvoering door de vrijwilligers op de locatie VTOC met bijdragen van het VTOC (advies, plaatwerk, draaiwerk, houtbewer king) en het MLM (houtbewerking) gaande is. Het werkplan kan voorts dienen als basis voor een werk plan voor de bovenvleugel als daaraan behoefte ontstaat. Motor en motorinstallatie. Begin dit jaar zijn enkele boeken ontvangen over de RR Kestrel IIS: niet de Kestrel V, maar toch zeer relevant voor ons project. Over de motorbok geen nieuws. Dat is geen goed nieuws: er gebeurt tot nu toe vrijwel niets dat tot aanmaak zou kunnen leiden. Alleen is voor het richten van enkele rompbuizen (herstel oude transportschade) een garagekrik beschikbaar gesteld en zijn er suggesties voor de uitvoering van het richten. Dit is nodig om de maten voor de bok te kunnen verifiëren. Alle aanwijzingen die konden/kunnen leiden tot het verwerven van een echte C.X propeller zijn worden opgevolgd, tot nu toe nog zonder resultaat. Voor de benzinetank is samen met twee "nieuwe" vrijwilligers een plan ontwikkeld waarbij de vroe ger ingeslagen weg (gebruik Finse tekeningen) werd gevolgd. De uitvoering is gestrand toen in augustus bleek dat de aangemaakte (Finse) fronten 215 mm hoger waren dan de LVA-tank vereist. Bovendien was de kwaliteit slechts marginaal: het uitvoerend bedrijf koos tijdens de uitvoering een afwijkende oplossing toen voor de frontomtrek niet over de beoogde gebogen buis werd beschikt. Inmiddels is daarvoor een leverancier gevonden en onderzoekt genoemd bedrijf of het de oorspronkelijke oplossing alsnog kan realiseren. Uit foto's is inmiddels geble ken dat ook de ophanging van de tank in de romp voor de LVA-uitvoering een belangrijk verschil oplevert met de Finse tank: dit lijkt geen probleem te zijn. De condensor is op papier gereconstrueerd en kan op basis van de gemaakte schetsen worden vervaar digd, hopelijk bij het VTOC. Voor het uitwendige van de waterkoeler worden, evenals voor de con densor, schetsen gemaakt aan de hand van foto's en de tekening van de gehele motorinstallatie. Zie b.v. foto C.X 714. C.X. productie - diverse details

Spinner | 2009 | | pagina 24