Recent verschenen s© j-ARMY U.S.ARM y Brewster B-339C/D/-23 O Historie, Camouflage en Kentekens NX34/B Gerard Casius, Luuk Boerman, Brewster B-339C/D/-23. Historie, Camouflage en Kentekens. Samengesteld, geproduceerd en uitgegeven door Luuk Boerman Dutch Profile. 48 pagina's inclusief omslag op A4-formaat. De cover is voorzien van een kleurenfoto, verder heeft het boek 72 zwart-wit foto's en 47 zij- en bovenaanzichten in kleur. Brewster B-339C/D/-23 val. Een aantal toestellen kwam niet meer op tijd en werden afgeleverd in Australië. Het verhaal van de Nederlandse Brewsters is van de hand van Gerard Casius. die op het gebied van de geschiedenis van de Luchtvaart in Indië bijzonder goed is onderlegd. Luuk Boerman tekende weer voor de prachtige drie-zijden aanzichten in kleur, waar vooral de modelbouwers wel bij varen. Het geheel wordt nog veel interessanter door de vele en veelal onbekende foto's. De tekst is in het Nederlands en in het Engels. In een lijst van alle Nederlandse f Brewsters wordt, voor zover bekend, aangegeven welke vliegers er mee vlo gen en het lot van het toestel. Summier worden nog enkele model- bouwgegevens ver- W8I63 I meld. Deel 8 in de serie Dutch Profile heeft de Brewster Buffalo van de Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger (ML-KNIL) als onderwerp. Het belangrijkste en meest talrijke jachtvliegtuig dat in Nederlands Indië beginjaren 40 van de vorige eeuw voorhanden was. De Brewster, (de naam Buffalo werd voornamelijk in de RAF gebruikt) was het enige toestel dat nog enigszins aan de Japanse jagers weerstand kon bieden. 92 Brewsters werden besteld, waarvan er zo'n 60 aanwezig waren bij het begin van de Japanse aan- Tegelijkertijd met het boek zijn er een tweetal decal- vellen verschenen, één, (DDS874) die in de schaal 1/72 en in de schaal 1/48 het moge lijk maakt niet alleen de verschillende versies van de Nederlandse Brewster te bouwen, maar ook de door de Japanners veroverde toestellen met de rode zon en de uitgeweken toestellen in Australische kleuren. Een tweede decal-vel (DDS003) geeft de mogelijkheid een Brewster in de schaal 1/32 te bou wen in Nederlandse kleuren, daarnaast geeft het ook, in dezelfde schaal de mogelijkheid voor een Nederlandse Curtiss Hawk 75. Deze decal-vellen zijn van dezelfde hoge kwaliteit als we dat in de afgelo pen jaren van Luuk Boerman gewend zijn. 35

Spinner | 2009 | | pagina 37