Voortdurende Verwachting Met deze twee woorden wil ik het afgelopen jaar kenmerken. Een jaar geleden had ik nog goede hoop, dat we de FK51 en de Brewster in de loop van het jaar in het MLM, zij het nog niet tentoongesteld, konden verwelkomen. Het pakte anders uit. De FK 51 liep door personeelsverloop bij de Engelse firma, waar deze van motor- en rompbeplating wordt voorzien, behoorlijk vertraging op. Door de inzet van Hans Berfelo en Harrie van der Meer gedurende de zomer is het project weer op gang gebracht en vordert nu goed. De opgelopen vertra ging blijft evenwel een feit, de goede kwaliteit van het geleverde werk overigens ook. Kort nadat we met Directeur en staf op waardige wijze en heel plezierig het 40 jarig jubileum van het MLM hadden gevierd, spoedde ik me naar Long Island om samen met Gerard Casius de Brewster over te nemen. U hebt daarover kunnen lezen. Dat ging dus allemaal wel vlot, de verscheping daarna helaas niet. Afhankelijk als we zijn van anderen en ook van het weer (orkaan Hanna!), wachten we geduldig af. Plan blijft het toestel op 28 maart 2009 te presenteren, hoe en waar wordt nog besproken. Samen met het College van Advies hadden we een verhelderende bijeenkomst met de projectleiding van het toekomstige Defensiemuseum. Besloten werd om ook onzerzijds de plannen en verwachtin gen van de Vriendenkring op een rijtje te zetten. Daar willen we het komende jaar onze schouders onder zetten. Contact met besturen van andere vriendenkringen van defensiemusea is gelegd en zal worden voortgezet, ook al verschillen de posi ties van de vriendenkringen ten opzichte van hun musea onderling nogal. Inmiddels is het DefensieMaterieelkeuzeProces- document voor de opzet van het nieuwe museum geaccordeerd. De eigenlijke (infrastructurele) realisatie en ook exploitatie zullen in een Publiek- Private-Samenwerking gestalte moeten gaan krij gen. Hoe de huidige, wat aarzelende, investeringsbe reidheid hierop invloed zal hebben, moet evenzeer worden afgewacht. Misschien moeten we 100 jaar Militaire Luchtvaart in Nederland toch niet op Soesterberg gaan vieren, zoals we hadden gehoopt. Of juist wel? Helaas moesten we afscheid nemen van onze secre taris, Maurits Botma, die het wat kalmer aan wilde gaan doen. Dat hem in het najaar een hersenbloe ding zou treffen, had uiteraard niemand voorzien. We wensen hem en zijn Hennie sterkte en het aller beste in het moeizame en langdurige revalidatie- proces en blijven hopen dat we op de eerstvolgende vriendendag "voor het front van de troep" écht dankjewel kunnen gaan zeggen. Gelukkig was Ir Gerard van Putten bereid om in de vacature te voorzien en beheert hij naast zijn bemoeienissen met de winkel nu ook het secreta riaat. Inmiddels vernamen we dat de Directeur MLM, Dr Jan Janssen, zich nu 4 van de 5 werkdagen moet gaan wijden aan de voorbereidingen van het nieuwe museum. Om de leiding van het museum te versterken, is de voormalige Chef Kabinet van de CLSK (dus eigenlijk Jan Janssen's eertijdse chef). Kol KLu b.d. Gerard Kuppen, aangezocht om in de opengevallen plaats te voorzien. Tijdens de geani meerde Kerstsocial kon men al met hem kennisma ken. Namens de Vrienden spreek ik de hoop uit dat wij met de gewijzigde museumleiding even prettig zullen samenwerken als wij in het verleden deden. Eerdere ervaringen in "veteranenland" sterken me in de overtuiging dat dit best zal gaan lukken. Op alle terreinen en met allen houden we vast aan ons adagium "United we fly". Maar een beetje meer airspeed wens ik u en mezelf in 2009 toch wel toe. Desalniettemin kijk ik terug op een jaar waarin Staf en vrijwilligers van het museum weer veel en goed werk verzetten, een uitstekend jubileumfeest verzorgden, weer een bijna recordaantal bezoekers een leerzame en blijde dag bezorgden, winkel en werkplaats hun partijtje ten volle meebliezen, deze opa met kleinzoon een onvergetelijke dag had en wat niet al meer. Daarmede complimenteer ik allen van ganser harte. U allen wens ik een goed en gezond 2009 toe. F.P. Schulte, Generaal-Majoor KLu b.d. Voorzitter 1

Spinner | 2009 | | pagina 3