TOEKOMST MLM Beëindiging vliegoperaties op Soesterberg Op woensdag 12 november kwam er na 95 jaar een einde aan de vliegoperaties op de Vliegbasis Soesterberg, de bakermat van de Nederlandse lucht vaart. Een gedenkwaardige gebeurtenis die veel aandacht trok. In de ochtend vond er een reünie plaats van oud medewerkers van de Vliegbasis Soesterberg. Die konden onder meer genieten van een uitgebreide static-show, waaraan ook het MLM zijn medewer king verleende door middel van de Fouga Magister, Hawker Hunter, F-16 dual en de Breguet Atlantic. Tijdens een officiële plechtigheid in de middag droeg de Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal Jacques Jansen het commando over de Vliegbasis over aan de Commandant van het Commando Dienstencentra, mw. Drs. M. Gout- van Sinderen. Deze ceremonie, op eminente wijze muzikaal omlijst door de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht, werd vervolgens met een indrukwek kende fly-bye afgesloten. Vanaf 1 januari 2009 wordt het gebied van de Vliegbasis Soesterberg heringericht, onder meer voor het nieuwe Defensiemuseum. Het deel van de vliegbasis dat in de toekomst geen militaire bestem ming meer zal hebben, zal in de zomer van 2009 overgaan in handen van de provincie Utrecht en de gemeenten Soest en Zeist. Camp New Amsterdam blijft in handen van Defensie en dat geldt voorlopig ook voor het gebied waar het Defensiemuseum zal worden gevestigd, het Museumkwartier. De overdracht van de vliegbasis Soesterberg op 12 november 2008 1<Ï>

Spinner | 2009 | | pagina 4