Collectie ©I Een moment tijdens de aanbieding van het eerste exem plaar van het boek over Adriaan Viruly. Links kleinzoon Lucas Viruly en rechts de auteur van het boek Wim Adri aansen. Jons en Mary kijken op de achtergrond toe ontpopte zich als een getalenteerd schrijver en stelde dat talent met grote overgave in dienst van de promotie van de luchtvaart. Zijn vele publicaties geven een speelse inkijk in de wereld van de vliege rij in de vooroorlogse jaren. Tegelijkertijd wendde hij zich, na zijn overgang naar de KLM, af van de militaire luchtvaart en werd hij spreekbuis van pacifistische gevoelens in de samenleving. Viruly's loopbaan bij de KLM eindigde in 1954, toen de door hem bestuurde Constellation 'Triton' bij Shannon in Ierland verongelukte. Daarna publiceerde hij nog voornamelijk romans. In 1955 huwde Viruly met de bekende actrice Mary Dresselhuys. Hun foto prijkt op de voorkant van het boek van Wim Adriaansen, dat verkrijgbaar is in onze museumshop. Jons Viruly, vlieger en schrijver (1905-1986). Vleugels aan het woord gegeven, Zaltbommel 2008 (uitgeverij Aprilis) Thuisfrontdag Bureau Individuele Uitzendingen Op zaterdag 1 november vond een Thuisfrontdag van het Bureau Individuele Uitzendingen plaats in het MLM. Familie en vrienden wisselden op deze dag ervaringen met elkaar uit en konden genieten van de theatervoorstelling 'Vlucht van de Eeuw', verzorgd door Pandemonia Science Theater. Mars et Historia De vereniging Mars et Historia is al jaar en dag een platform voor het uitdragen en uitwisselen van ken nis over de Nederlandse militaire geschiedenis. Met de vereniging onderhoudt het MLM goede banden. Op zaterdag 15 november was Mars et Historia te gast in het museum voor zijn jaarlijkse ledendag. Het programma bestond voor een belangrijk deel uit lezingen, een nieuwe opzet die bij de aanwezi gen goed in de smaak viel. Vara TV-programma Kassa Op zaterdag 22 november was het MLM te zien in het VAR A-program ma Kassa. Een van de items in deze uitzending had betrekking op een test van radiografisch bestuurbare helikopters, die werd uitgevoerd in de Vreeburghal en het Flying Center. Het museum kwam tijdens de uizending langdurig en prominent in beeld. Heeft u de uitzending gemist en wilt u deze alsnog bekijken, dan verwijzen wij u graag naar de internetsite www.uitzendinggemist.nl. Vliegende motorfiets: de Gyrocopter De Afdeling Innovatie Implementatie van Rijkswaterstaat, onderdeel van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, was op maandag 24 novem ber te gast in het MLM voor een bijeenkomst rond het zogeheten PAL-V project, dat staat voor Personal Air and Land Vehicle. Het betreft een voertuig dat een kruising vormt tussen een Carver (een soort motorfiets) en een Gyrocopter. De aanwezige orga nisaties werden onderverdeeld in verschillende werkgroepen, waarin men met elkaar brainstormde over essentiële vraagstukken rond dit project. Sea Fury Sinds juli 1993 wordt in de Vreeburghal de Sea Fury FB.MK 51 geëxposeerd. De Sea Fury geldt als de beste en snelste schroefjager die ooit is gebouwd. De Marineluchtvaartdienst opereerde met dit vliegtuig in de jaren '50 vanaf het Vliegkampschip Karei Doorman. Het toestel werd destijds op bruik leen verkregen van het toenmalige Aviodome op Schiphol. Afgelopen december heeft het MLM de Sea Fury in eigendom aan zijn collectie kunnen toevoegen. 4

Spinner | 2009 | | pagina 6