VOORUITBLIK Herinrichting Flying Center Voor 2009 staat de herinrichting van het Flying Center op de agenda. Er is gekozen voor een thema tische indeling waarbij de bezoeker kennis maakt met de verschillende aspecten van het (militaire) vliegen. In de nieuwe opzet zullen de bezoekers binnenkomen over een 'Startbaan', waarna zij belanden in het thema Getting ready for take off. Hier maken ze kennis met de vluchtvoorbereiding van een vlieger. Daarna kan de bezoeker zich in het thema Test zowel cognitief als fysiek testen. Binnen het derde, vierde en vijfde thema Technology Basics, Technology Controls en Technology Action is ruimte gereserveerd voor de huidige vliegdisplays. Daarna volgt het thema Simulation, waarin het vliegen in een F-16 en een zweefvliegsimulator aan bod komen. Daarna kan de bezoeker in het thema 'Mission' een missie vliegen. Tenslotte kan de avon tuurlijk ingestelde bezoeker in de thema's Survival, Survival 1-6 jaar en Helicopter Rescue zich uitleven op een klimmuur, met een survivalbox en in een mock-up van een helikopter. Vlucht van de Eeuw Een computersimulatie van de herinrichting van het Flying Center NOT2009 Van dinsdag 27 tot en met zaterdag 31 januari vindt de Nationale Onderwijs Tentoonstelling plaats in de Jaarbeurs Utrecht, waaraan het MLM traditioneel deel neemt. Bij deze gelegenheid zal voor het eerst worden samengewerkt met het Legermuseum. Het MLM zal tijdens de beurs de onderwijsprogramma's 'Dutchie' en 'Vlucht van de Eeuw' op ludieke wijze onder de aandacht van het publiek proberen te brengen. Twee acteurs van Pandemonia Science Theater verlenen daarbij assistentie. Tijdens de voorjaarsvakantie: theatervoorstelling 'Vlucht van de Eeuw' Jong en oud kunnen tijdens de voorjaarsvakantie (tweede helft van februari) genieten van de thea tervoorstelling 'Vlucht van de Eeuw'. Deze spec taculaire voorstelling, verzorgd door Pandemonia Science Theater, biedt met behulp van filmfragmen ten en geluidsopnamen een veelzijdig beeld van honderd jaar gemotoriseerd vliegen. Pandemonia Science Theater is dit jaar tien jaar actief in het MLM. Op een nader te bepalen moment zullen we daar nog eens afzonderlijk op terug komen. Voor nadere informatie over de datums waarop de voorstellingen plaats vinden verwijs ik graag naar onze website: www.militaireluchtvaartmuseum.nl. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 5

Spinner | 2009 | | pagina 7