0/ ^ïflrv J 4- Te koop of te leen gevraagd: Gloster Meteor F. Mk.8 '1-189' Excuus Opmerking 4- I' - - Plotseling werden wij getrakteerd op een fraai schouwspel. De lucht was plotseling vol met sterren. Volgens mijn buurman was dat fosfor dat naar bene den werd gegooid. Dit diende om flinke branden te veroorzaken. Ook het Nederlandse 322 Squadron was die dag actief als escorte, maar gingen niet naar Soesterberg. Wel het Canadese 640 Squadron met in een Halifax p/o Wijnberg en f/o Bierens de Haan aan het stuur. Bronnen En nooit was het stil. deel 2 Soesterberg Vliegveld. 1939-1945 Manuals en vooral een illustrated parts catalogue van de Bristol Centaurus motor welke o.a. in de Hawker Seafury zat. Wie kan me helpen? Rob Bos Tel.: 0172-539115. E-mail:bos206@casema.nl. Enige tijd geleden werd bekend dat Jack van Egmond de bij hem aanwezige (destijds door Fokker gebouwde) Gloster Meteor Mk.8 1-187 ('fake' beschilderd als de '1-147') te koop aanbood. Nadat een vliegveld in Duitsland al een bod op de Meteor had gedaan heeft Aart van Wijk door een schenking van de vraagprijs ervan de Aviodrome te Lelystad in staat gesteld het vliegtuig van Jack van Egmond te kopen. In de avond van 17 februari werd de Meteor door de Koninklijke Saan overgebracht van Hoogeveen naar Lelystad. 4- In het artikel over 'Zweefvlieghistorie op de Was- serkuppe' (Spinner nr. 31) is in een kadertje aan dacht besteed aan het monumentje voor Willem Hendrik Schukking op de Vlasakkers. Daarin wordt melding gemaakt van een 'knoepert' van een taal fout. Daarvan is echter geen sprake. De onthulling van de plaquette vond plaats op 23 juli j.L. precies op de dag 100 jaar geleden dat Schukking er zijn eerste vlucht had gemaakt. Met die eerste vlucht in gedachte, stootte uw schrijver op een meer voudsvorm in de tekst van het memoriaal, terwijl de bijeenkomst aldaar uiteindelijk ging om die allereerste vlucht. En dan 'lees'je de tekst dus ver keerd. Een 'knoepert' van een vergissing blijkt nu. waarvoor mijn welgemeende excuses. Loe M.M. Baltussen 4- Een klein foutje in Spinner nr. 31: p. 33 Scheibe Avialsa L-Spatz A.60 Fauconnett is inderdaad ex F-CDBH. Echter 'N80K' is een ver bastering van het constructienummer, en dat is No. 80K. Coen van den Heuvel 4- 25 1 - -

Spinner | 2009 | | pagina 27