e het m u jtim144 TOEKOMST TERUGBLIK Op verschillende fronten worden op dit moment belangrijke stappen gezet in het kader van de voorbereidingen voor het nieuwe museum. Een aantal elementen licht ik er uit. Zoals in deze rubriek al eens eerder is gemeld, zal het museum worden gebouwd volgens de systema tiek van de Publiek Private Samenwerking. Die houdt in dat de overheid (de publieke partij) en het bedrijfs leven (de private partij) bij dit project langdurig zul len samenwerken. Uitgangspunt daarbij is dat met een consortium van bedrijven een contract over een zeer lange periode (20 tot 30 jaar) wordt aangegaan, en dat dit niet alleen de bouw maar mogelijk ook allerlei andere elementen zal omvatten, zoals onder houd, facilitaire dienstverlening en financiering. Met het oog op dit PPS-traject is recent een begin gemaakt met het opstellen van de outputspecifica- ties, de globale eisen waaraan het museumcomplex moet gaan voldoen. Op 4 februari jongstleden vond bij het Centrum voor Mens en Luchtvaart in Soesterberg de startbijeenkomst hiervoor plaats. Functionarissen van Defensie, de Rijksgebouwendienst en de musea werden tijdens deze bijeenkomst geïnformeerd over de wijze waarop de outputspecificaties zullen wor den geformuleerd. Vermeldenswaardig is ook de voltooiing van het Ruimtelijk Plan voor de Vliegbasis Soesterberg. De presentatie vond op 9 maart jongstleden onder grote belangstelling plaats in het Casino aan de Kampweg. In dit plan vormt de locatie van het museum, het zogeheten Museumkwartier, een van de centrale elementen. Als vervolg op het Ruimtelijk Plan zal een zogeheten structuurvisie worden ontwikkeld. Nadere details zijn terug te vinden via: www.hartvandeheuvelrug.nl. Overigens is inmiddels al een deel van de MLM-col- lectie in de diverse depots op Camp New Amsterdam naar het toekomstige Museumkwartier verhuisd. Het Legermuseum zal op korte termijn hierbij aan sluiten. De verwachting is dat in de loop van mei nadere bijzonderheden hieromtrent bekend zullen worden gemaakt. Tenslotte: het gaat natuurlijk bij een museum uit eindelijk vooral ook om de inhoud. Legermuseum en MLM formuleren hiervoor een concept, waarvan een eerste versie inmiddels gereed is. Deze onder gaat op dit moment een commentaarronde. Samen leiding geven Nationale Veiligheid Op donderdag 4 december jongstleden vond een zogenaamde leergang Samen Leidinggeven aan Nati onale Veiligheid plaats in het MLM. Vertegenwoordi gers van Defensie, Politie. Brandweer. Geneeskundi ge Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) en Veiligheidsregio's informeerden elkaar tijdens deze bijeenkomst over de laatste ontwikkelingen op het gebied van veiligheid in hun eigen organisatie. Centraal stond bij deze gelegenheid het onderwerp "indeling civiele en militaire luchtruim". Netherlands Aerospace Group Op 9 december 2008 hield de Netherlands Aerospace Group (NAG) haar jaarlijkse introductiecursus Lucht vaart in het MLM. Deze cursus biedt de deelnemers een introductie op de aerospacesector en de positie van Nederland in de internationale aerospacemarkt. Een rondleiding door het museum maakte deel uit van het programma.

Spinner | 2009 | | pagina 3