Op 25 februari 2009 hield de oud-voorzitter de Netherlands Aerospace Group Ir. J.F. Muller zijn afscheidsreceptie in het MLM. Sinds januari kent de NAG een nieuwe voorzitter in de persoon Luitenant- Generaal b.d. D. Starink. Expositie schilderwerk van Bernhard Nijssen Uitzendingen plaats. Familie en vrienden van uitge zonden militairen wisselden op deze dag ervaringen met elkaar uit en via een directe beeldverbinding met Khandahar konden zij communiceren met hun dierbaren. Tevens konden ze genieten van de thea tervoorstelling "Vlucht van de Eeuw", verzorgd door Pandemonia Science Theater. Overdracht Brewster Buffalo Op 28 maart heeft de SVMLM een in de VS gebouw de replica van een Brewster Buffalo in het bijzijn van vele genodigden en Vrienden overgenomen. Een verslag daarvan vindt u in het artikel "Vriendendag 28 maart 2009". »vv In ons museumcafé is sinds 24 februari een expositie ingericht met aquarellen van Bernard Nijssen. De tentoonstelling omvat schilderijen van historische vliegtuigen en airliners. Bern hard Nijssen werkt aan de hand van fotomateri aal en slaagt er zo in om de vliegtuigen die hij schildert op een correcte manier weer te geven. De expositie is tot eind augustus te bezichtigen. Stichting Pathfinder Parachute Group Holland De Stichting Pathfinder Parachute Group Holland (SPPGH) hield op zondag 8 februari jongstleden haar jaarlijkse ledenvergadering in de filmzaal van het MLM. De plannen voor komend jaar werden bespro ken en er werd een dvd gepresenteerd met een over zicht van alle activiteiten in 2008. Voor de bezoekers van het museum verzorgde de SPPGH een tentoonstelling en een presentatie over de ontwikkeling van het (militair) parachutesprin gen. De SPPGH is ontstaan naar het voorbeeld van de in 1994 in Engeland opgerichte Pathfinder Para chute Group. Het doel van de stichting is het levend houden van de geschiedenis van het militaire para chutespringen met een ronde parachute. Thuisfrontdag Op zaterdag 14 februari jongstleden vond in het MLM een Thuisfrontdag van het Bureau Individuele Achter de Schermen Op 4 en 5 april vond het Nationaal Museumweekend plaats. Traditiegetrouw bood het MLM zijn bezoe kers ook dit jaar weer de mogelijkheid de depots op de voormalige Vliegbasis Soesterberg te bezoeken. Velen hebben van deze unieke gelegenheid gebruik gemaakt om een kijkje te nemen in hangar 7 waar ook de nieuwe aanwinst, de Brewster Buffalo, te bewonderen was. Tevens konden de bezoekers een bezoek brengen aan de werkplaatsen van het muse Achter de schermen

Spinner | 2009 | | pagina 4