VOORUITBLIK The Pilot Experience Van 26 april tot 4 mei 2009 vormt het MLM het decor voor The Pilot Experience. Bezoekers kunnen dan weer op de vertrouwde manier plaats nemen in een aantal cockpits en hun vliegcapaciteiten testen tijdens een virtuele vlucht in een F-16 simulator. Maar er valt meer te beleven tijdens deze dagen. Zo zal in samenwerking met luchtmachtwerving worden inge zoomd op de activiteiten van het F-16 Solo Display Team. Verder kunnen bezoekers in de zoge heten Luchtmacht Experience ontdekken of zij echt aanleg hebben voor vlie gen. Tenslotte informeert Centrum voor Mens en Luchtvaart (CML) de bezoekers over de fysieke en psychi sche keuringen die men ondergaat voordat men toegelaten wordt tot de opleiding tot vlieger. Iedereen die het MLM bezoekt tijdens deze week dingt door middel van het beantwoorden van een prijsvraag mee naar een bal lonvaart in de luchtballon van de Koninklijke Luchtmacht. Expositie Aerocartoons: "Een luchtige kijk op het vliegbedrijf II" In de Vreeburghal zal binnenkort een expositie worden ingericht met lucht vaartcartoons en luchtvaartstrips. De tentoonstelling laat het werk zien In april kan The van twintig tekenaars uit binnen en buitenland. Velen van hen hebben van kinds af aan affiniteit gehad met vliegen en tekenen. Vaak hebben zij ook zelf in de vliegwereld gewerkt of zijn daar nog in werkzaam. De officiële opening van de tentoonstelling vindt plaats op donderdag 4 juni en wordt verricht door Plaats vervangend Commandant der Luchtstrijdkrachten Generaal-Majoor E.J. Oliemans. Vanaf 5 juni tot eind 2009 is de expositie toegankelijk voor de bezoekers van het museum. Pilot Experience in het MLM worden ervaren Flying Center Binnenkort gaat een nieuwe groep vrijwilligers, op de zondagen, vlieginstructies geven in het Flying Center. De testapparatuur is vervangen voor twee F-16 simulatoren waarop de instructie aan het publiek wordt gegeven. DrJAM.M. Janssen Directeur MLM 4

Spinner | 2009 | | pagina 6