28 maart 2009 Tijdens de Vriendendag werd aandachtig geluisterd naar de verschillende sprekers foto: Roger Soupart De jaarlijkse Vriendendag werd ditmaal gehouden in Hangar 7 van de nu "lege" vliegbasis Soesterberg. Deze bijeenkomst werd speciaal daar gehouden, omdat, als belangrijkste programmaonderdeel en hoogtepunt, de presentatie van de Brewster B339C plaats zou vinden. De Brewster, die op kosten van de Vrienden is gebouwd bij het Cradle of Aviation Museum in New York. Ruim 250 Vrienden en genodigden hadden de weg naar Hangar 7 weten te vinden, een hangar waarvan de ruimte al voor een deel door vliegtuigen in depot van het MLM werd ingenomen. Nadat de directeur van het MLM iedereen welkom had geheten, werd door de voorzitter van de Stich ting Vrienden Generaal-majoor KLu b.d. Frans Peter Schulte, ingegaan op de activiteiten van de stichting in het afgelopen jaar. Hij noemde daarbij de contac ten met het bestuur van de vriendenkring van het Leger en Wapenmuseum. Ook werd de geslaagde en informatieve bijeenkomst met de projectgroep van het nieuwe defensiemuseum aangehaald, waarbij de projectleider mevrouw Laval een briefing verzorgde voor het College van Advies en het bestuur, gevolgd door een uitgebreide gedachtenwisseling. Mede als gevolg daarvan heeft het bestuur besloten om een jaarlijks te actualiseren beleidsplan op te stellen en een toekomstvisie te gaan ontwikkelen. Ook de financiële positie werd door de voorzitter genoemd. Gezien de hoge kosten van de verschil lende projecten is de financiële planning verfijnd en wordt nagegaan wat we als stichting ons momenteel nog kunnen veroorloven. Nieuwe projecten of aan kopen zijn daar sterk afhankelijk van. Bijzonder fijn was het dat Maurits Botma, voormalig directeur van het MLM en tot vorig jaar secretaris van de stichting, in ons midden was. De voorzitter dankte hem voor al het werk dat hij gedurende bijna zeventien jaar voor het MLM en voor de stichting heeft verricht en verwoordde dat als volgt: "Uit de Spinner heeft u kunnen lezen 5

Spinner | 2009 | | pagina 7