dat Maurits Botma terug heeft moeten treden als secretaris. Gezien wat hem later overkwam was dat op tijd! Ik prijs me gelukkig dat hij toch kans heeft gezien hier vandaag in ons midden te zijn. Dat hij niet lang na zijn afscheid als Directeur aan mijn verzoek om secretaris van de Stichting Vrienden te worden gevolg gaf heb ik altijd erg op prijs gesteld. We hadden in hem een actief en enthousiast secretaris, die zijn kennis over het museum altijd op positieve wijze inbracht en - dat mag gezegd worden - zonder daarbij de zittende directeur voor de voeten te lopen. Ook nam hij namens ons deel aan de beraadslagingen van de werkgroep Museaal Concept in de eerste fase van die activiteiten. Veel hulp heb ik van hem gehad bij de reorganisatie en modernisering van onze museumwinkel, nu al weer heel wat jaren geleden. Maurits. ik weet dat je niet van loftuitingen of van vele woorden houdt. Toch wil ik je uit de grond van mijn hart en namens de Vrienden danken voor het vele werk dat je voor ons verzette, ook al liet je gezondheid dat niet altijd eenvoudig toe. De Dornier 24 staat hier als herinnering aan je pres taties als Directeur, de aantrekkelijke museumwin kel herinnert aan je secretariaat. Als symbool voor je stabiele, evenwichtige en standvastige bijdrage aan onze Vriendenkring overhandig ik je graag een cadeau, waarmee je op andere momenten die stabi liteit en standvastigheid kunt bestendigen. Maurits, bedankt". Geroerd dankte Maurits Botma in een korte rede. waarin hij afscheid nam en zich niet meer ziet terugkomen. Hij wees de aanwezige Vrienden er op, dat "Vrienden" vroeger "Donateurs" heetten, en dat ze dat niet mogen vergeten! De voorzitter maakte hierna van de gelegenheid gebruik om Directie en Staf van het MLM te com plimenteren met het vele en goede werk dat zij Ook de voorgang van het Koolhovenproject werd aan de Vrienden getoond

Spinner | 2009 | | pagina 8