blijven verzetten. Daarin betrok hij met name ook de vele vrijwilligers, die op veel plaatsen en op ver schillende wijzen dit museum draaiend houden. Zij allen weten de aantrekkelijkheid van het museum in stand te houden en daarin ook steeds weer ver beteringen aan te brengen. Dat tot groot genoegen van een voor een defensiemuseum opvallend groot aantal bezoekers. gramma. Tijdens de lunch waren vele genodigden gearriveerd, die speciaal voor de presentatie van de Brewster waren uitgenodigd. Hieronder waren o.m. de burgemeesters Janssen van Zeist en Noordergraaf van Soest. Projectleider en initiatiefnemer van het Brewster project. Gerard Casius vertelde hoe het project tot stand kwam en hoe het toestel uiteindelijk in Neder- De zo-even gepresenteerde Brewster B339C foto: Roger Soupart Hierna werd door Hans Berfelo ingegaan op de nog lopende projecten. Aan de hand van foto's werd de voorgang bij de projecten Fokker C.X, Koolhoven FK 51 en Curtiss Hawk I getoond en besproken. De verwachting is, dat de Koolhoven FK 51 deze zomer uiterlijkgereed kan worden opgeleverd, maar dat daarna nog jaren gewerkt moet worden om het toestel intern te completeren. Dat is een project op zich en daarvoor is nog veel geld nodig. Hierna blikte directeur van het MLM dr J.A.M.M. Janssen terug op het museumjaar 2008 en ging hij in op de plannen voor het nieuwe Defensiemuseum op de voormalige vliegbasis Soesterberg. Hij vertelde als directeur verantwoordelijk te blijven voor het MLM, maar de dagelijkse leiding had overgedragen aan waarnemend directeur Gerard Kuppen, Kolonel KLu b.d. Jan Janssen zal zich voornamelijk inzetten voor het nieuwe museum. Na de trekking van de lootjes en de lunch, waar bij een ieder de opgestelde vliegtuigen uitgebreid kon bekijken, werd begonnen aan het middagpro- land terecht is gekomen. Hij vertoonde originele filmbeelden uit diverse beeldarchieven van de Brew- sters in Indië en vertelde daarbij historische feiten. Daar de Brewster werd uitgebeeld als de B-3107 van "Tub" Bruggink, waren vooral veel familieleden daarvan aanwezig, waaronder twee zonen, overgeko men uit de Verenigde Staten. Eén van de zonen. Peter Bruggink vertelde daarna over het vliegerleven van zijn vader (zijn rede vindt u elders in deze Spinner). Hierna volgde de officiële overdracht van de Brewster door de voorzitter van de Vrienden Generaal-Majoor b.d. Frans Peter Schulte aan de directeur van het MLM, Jan Janssen, die hem graag accepteerde. Gerard Casius en Peter Bruggink lieten daarna het doek zakken, waarachter de Brewster verborgen werd gehouden en presenteerden daarmee het prachtige stuk werk. Het bleek voor de meesten toch nog een veel groter toestel te zijn dan men zich had voorgesteld. 7

Spinner | 2009 | | pagina 9