Hoe nu verder? In de eerste plaats: ondanks de credietcrisis en niettegenstaande de omstandigheid dat noch de Stichting Vrienden, noch het MLM zelf een deelname in het De Havillandproject kunnen toezeggen, hebben Frank Venus en ondergetekende besloten dat we het project af gaan maken. Precies hoe we dit gaan realiseren staat niet vast, maar stoppen na completering van een set vleugels is op dit moment geen optie. We zijn wel realistisch - we weten dat we misschien eindigen als de trotse eigenaren van een stel onbruikbare DH-9 vleugels. Maar daar geen we niet van uit. Een De Havilland DH-9 HW replica is een bijzonder vliegtuig, een type dat kan bogen op ruim achttien jaar trouwe dienst bij de Indische luchtmacht. Als het ooit. onverhoopt, niet in het nieuwe Defensiemuseum op Soesterberg kan worden opgenomen, dan moeten we er maar een andere bestemming voor zien te vinden. Misschien ziet te zijner tijd het Aviodrome of een ander museum er iets in. Om heel eerlijk te zijn: het vooruitzicht dat zo'n toestel misschien niet in het MLM terecht zou komen is voor de initiatiefnemers een moeilijk te verteren gedachte, maar daar denken we nu maar even niet aan. DH-9 Ambulance H-U7A demo met van Haselen (foto: coll. Castendijk) Het devies is dus op dit moment: we gaan door! Die De Havilland zal er komen!! Gelukkig krijgen we van diverse kanten ook positieve reacties en een oud-ML-KNIL'er heeft al getoond zo'n vertrouwen te hebben in het project dat hij ons al met donaties van totaal ruim 1500 Euro heeft gesterkt. Reden te meer om door te gaan en misschien een aansporing voor anderen om ons financieel te helpen. a De eerste De Havilland DH-9 vleugel in aanbouw bij het Cradle of Aviation Museum, maart 2009 15

Spinner | 2009 | | pagina 17