De verbouwing van de America by Air Gallery is inmiddels opgeleverd. 'In de lucht' is weinig veranderd. Links van boven naar beneden: Ford Tri-Moteur van American Airways, Douglas DC-3 van Eastern Air Lines, Boeing 247D. Midden: Northrop-4 Alfa van TWA waar de passagiers direct achter de motor zitten en de vlieger achter bovenop de romp. Op de grond de neussectie van een DC-7. Rechts: de neussectie van een American Airway s-747 <De Lunar Module-2 is aanvankelijk geprogammeerd voor een onbemande testvlucht rond de aarde. In plaats daarvan wordt besloten om de LM-2 als back-up te gebruiken voor de LM-5 Eagle die met Neil Armstrong en Buzz Aldrin op de maan zal landen. In de begindagen van de voorbereidingen voor de reis naar de maan heten de LM's nog Lunar Excursion Modules, LEM's. In totaal heeft Grumman 15 LM's gebouwd. Twee daarvan maakten een testvlucht rond de aarde met een Apollo capsule. Zes LM's zijn op de maan geland. Twee maanlanders, waaronder de LM-7 Aquarius aan boord van de Apollo-13, zijn niet verder geweest dan in orbit rond de maan. De Aquarius fungeerde zelfs als reddingscapsule voor de Apollo bemanning na een geëxplodeerde zuurstoftank. Voor testdoeleinden zijn twee LM's gebruikt. De drie laatst gebouwde LM's zijn nooit meer gelanceerd daarbij de originele opdeling van de collectie in 22 fraai ingerichte thematische exposities, de vele historische vliegtuigen en spacecrafts dan mag dat beslist een aanbeveling zijn voor een midweekje Washington om het NASM en de Udvar-Hazy dependance te bezoeken. Bereikbaarheid en toegankelijkheid Het museum is van eind maart tot en met eerste week van september alle dagen geopend van 10.00 tot 19.30. Buiten die periode en op feestdagen van 10.00 tot 17.30. Kerstdag gesloten. De toegang tot het museum is gratis en fotograferen is toegestaan. Het museum is toegankelijk via ingangen aan de Mali en aan de Independance Avenue. Geen eigen parkeergelegenheid. Per auto: vanaf het International Airport J.F. Dulles via de Primary Roads 28 en 50 naar Washington D.C. Voorbij de Arlington Bridge richting Independance Avenue aanhouden. Het NASM ligt links. Parkeergarages tegenover NASM in de 6th. 7th en 9th Street SW. Met openbaar vervoer: MetroRail naar station L'Enfant Plaza (Blauw/Oranje en Geel/Groene lijnen): of naar station Smithsonian (Blauw/Oranje lijnen). Eventueel aansluitend busvervoer met MetroBus en andere regionale buslijnen Bibl iogra fie 'Wings of History, the Air Museums of Europa', Louis en Judene Divone, ISBN 0 939047 21 7, uitg. Oakton Hills Publications, Oakton Virginia, 1989. 'Het Groot Guinness Luchtvaart Boek, records feiten cijfers', John W.R. Taylor, Michael J.H. Taylor, en David Mon- dey, vertaling en bewerking Bart van der Klaauw, ISBN 90 245 0677, uitg. Luitingh, Laren NH, 1981. 'Air and Space, the National Air and Space Museum Story of Flight', Andrew Chaikin, ISBN 0 8212 2082 9, uitg. The National Air and Space Museum. Smithsonian Institution i.s.m. Bulfinch Press/Little, Brown Company, Boston New York London, gedrukt te Hong Kong, 3e druk, 2001. 'The Aviation Art of Keith Ferris', Ian Ballantine, uitg. Peacock Press/Bantam Book Inc. New York. 1978. 29

Spinner | 2009 | | pagina 31