Terugblik ±De "Top" van het project: v.l.n.r. Jolanda Laval, projectleider, Chris Ronteltap, directeur Legermuseum, generaal b.d. A.K. van der Vlis, voorzitter Raad van Toezicht Legermuseum, Dr Jan Janssen, directeur Militaire Luchtvaart Museum en Jeroen Sikkel, plv. Secretaris-Generaal van Defensie aan dc Provincie Utrecht, afgezien van Camp New Amsterdam en een kavel ter grootte van ca. 50.000 m2, waar het museum inclusief ateliers en depots wordt gerealiseerd. Daags na de overdracht werd op de voormalige vliegbasis het evenement 'Hello Goodbye' georga niseerd. Samen met Cor Bakker, Ellen ten Damme, Sabrina Starke en Denise Jannah liet het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van Jos Pommer de verschillende periodes uit de geschiedenis van de bakermat van de Luchtmacht de revue passeren. Bezoekers konden genieten van dit muziekspektakel of een kijkje nemen bij enkele vlieg- en voertuigen die straks ook in het nieuwe Defensiemuseum Soesterberg te zien zullen zijn. Daarnaast was er een 'fly by' van historische vlieg tuigen, verzorgde de Stichting PHantasy in Blue demonstraties met schaalmodellen van vliegtuigen en waren er zweefvliegtuigen te bewonderen. Ook vond er een vliegbasismarkt plaats, waar tal van lokale en regionale organisaties zich presenteer den. MLM en Legermuseum namen beide deel aan deze markt. Aan het einde van de middag sloten de hekken van de basis voorlopig weer. De gemeenten Soest en Zeist en de Provincie Utrecht zullen samen met het Ministerie van Defensie en Stichting Het Utrechts Landschap aan de slag gaan om de voormalige vliegbasis om te toveren tot een bijzonder natuur- en recreatiegebied. Uitreiking Erediploma's Generaal Snijdersfonds Luchtmachtkolonel Drs. Marck Haerkens ontving op maandag 6 april in het Militaire Luchtvaart Museum een Erediploma van de Stichting Generaal Snijders Fonds. Het diploma werd hem uitge reikt door Generaal b.d. Dick Berlijn, voormalig Commandant der Strijdkrachten. Kolonel Haerkens ontving het erediploma vanwege zijn baanbrekend werk op het snijvlak van luchtvaart en genees kunde. Eveneens werden erediploma's uitgereikt aan de Ir. Jan Muller, voormalig voorzitter van 2

Spinner | 2009 | | pagina 4