de Netherlands Aerospace Group (NAG) en aan de heer Arthur van der Wal. Vice President Fleet Management Transavia. De Stichting Generaal Snijders Fonds werd opge richt in 1932 en heeft tot doel het bevorderen en wekken van belangstelling voor de Nederlandse lucht- en ruimtevaart. Zij tracht haar doel te ver wezenlijken door periodiek de Gouden Medaille en Erediploma's toe te kennen aan personen en instellingen die zich hebben onderscheiden op het terrein van lucht- en ruimtevaart. Pilot Experience Van zondag 26 april tot en met zondag 3 mei vond The Pilot Experience plaats. Traditiegetrouw bood het MLM zijn bezoekers ook dit jaar weer de mogelijk heid plaats te nemen in een aantal cockpits. Tevens werd hen in staat gesteld hun vliegaanleg te testen tijdens een virtuele vlucht in de F-16 simulator of in de zweefvliegsimulator. Eén van de hoogtepun ten dit jaar vormden de presentaties over survival. Daarin kwam aan bod. wat er met een vlieger gebeurt, wanneer hij zijn vliegtuig met de schiet stoel moet verlaten. Ook was er een prijsvraag, met als hoofdprijs een luchtballonvaart. Net als andere jaren vonden veel mensen tijdens dit evenement hun weg naar het museum. Tijdens het evenement werden ruim 5000 mensen geregistreerd. Dank gaat uit naar allen die hebben bijgedragen om het evenement tot een succes te maken. Presentatie PAL-V Op 27 april was Minister van Verkeer en Waterstaat Camiel Eurlings aanwezig op de voormalige Vliegbasis Soesterberg voor de presentatie van de Personal Air and Land Vehicle (PAL-V), ontwikkeld door Rijkswaterstaat. De PAL-V is een combinatie van een tweepersoons auto op drie wielen en een gyrocopter, een soort helikopter. Minister Eurlings toonde zich zeer enthousiast over deze uitvinding. Toch ziet hij de vliegende auto niet als oplossing voor het fileprobleem. Hij vindt de PAL-V vooral handig voor politie en hulpdiensten. Het ziet er naar uit dat de PAL-V, in tegenstelling tot eerdere 'vliegende auto's', voldoende veilig zal zijn om deze daadwerkelijk te kunnen gaan gebrui ken. De verwachting is dat hij in 2012 op de markt komt. Na de presentatie verplaatste het gezelschap zich voor de lunch naar het MLM, dat in dit geval ander maal een passende ambiance bood voor al diegenen die betrokken zijn bij dit project. Lintje voor vrijwilliger Militaire Luchtvaart Museum De heer Jan van der Veen is op 29 april jl. tijdens een feestelijke bijeen komst in Zeist benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Jan ont ving zijn onderscheiding voor het vele vrijwil ligerswerk dat hij de afgelopen 40 jaar heeft verricht, onder meer ook als toezichthouder en rondleider in het Militaire Luchtvaart Museum. Graag feliciteren we hem nogmaals met dit bij zondere blijk van waardering voor zijn jarenlange maatschappelijke dienstbetoon. ±Theo v.d. Biggelaar, vrijwilliger in het MLM, geeft bezoekers uitleg over de schietstoel tijdens de Pilot Experience 3

Spinner | 2009 | | pagina 5