Collectie Eerbetoon aan "Meivliegers" Afgelopen jaren is filmmaker Hans Vos druk in de weer geweest met een film over de Nederlandse vliegers die in mei 1940 de strijd aangingen tegen de Duitsers. De documentaire die recent gereed is gekomen, draagt als toepasselijke titel De Meivliegers en vertelt het verhaal van de Nederlandse Luchtvaart in de Meidagen van 1940. Op 3 mei werd de film uitgezonden op TV. Een week eerder, op 26 april, werden de vliegers door Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant- Generaal Jac Jansen in het zonnetje gezet. De vertoning van de documentaire vormde uiteraard een onderdeel van het programma dat de vliegers kregen aangeboden. Ook verzorgde Kolonel Chris Lorraine bij deze gelegenheid een boeiende uiteen zetting over de rol van de Nederlandse krijgsmacht in Uruzgan. Zweefvliegsimulator in Flying Center Sinds kort staat in het Flying Center een zweef vliegsimulator opgesteld die in opdracht van de Sectie Personeelsvoorziening van de Koninklijke Luchtmacht is gebouwd door Fred Pelder. Het MLM biedt plaats aan deze simulator om jonge bezoe kers enthousiast te maken voor het zweefvliegen. Gebleken is immers dat het zweefvliegen een opstapje kan zijn naar de opleiding tot vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht. Op maandag 20 april is een groot aantal vrijwilligers van het MLM inge werkt op dit toestel. Op speciale tijden kunnen bezoekers, naast een vlucht in de F-16 simulator, het luchtruim nu dus ook verkennen door middel van een zweefvliegsimulator. Opening expositie Aero- cartoons II In de Vreeburghal is sinds kort weer een nieuwe expositie te zien. Op 4 juni opende de Plaatsvervangend Commandant Luchtstrijdkrachten Generaal-Majoor Eric Oliemans de tijdelijke ten toonstelling Aerocartoons II, een luchtige kijk op het vliegbedrijf. De expositie omvat tekeningen van twintig kunstenaars uit binnen- en buitenland. De geëxposeerde werken voeren de bezoekers op een heel bijzondere wijze binnen in de wereld van de luchtvaart. Vaak met een knipoog naar de werke lijkheid, maar even vaak ook uitdrukkelijk met de bedoeling op speelse wijze een serieuze boodschap over te brengen. In de getoonde cartoons en strips Afbeelding cartoon van Ton van Andel; één van de deelnemers aan de tentoonstelling Aerocartoons II wordt de essentie van de behandelde problemen nu eens uitvergroot, dan weer grappig neergezet. De zeggingskracht van cartoons is echter te allen tijde groot. Ruim 80 genodigden woonden de opening bij. Mede ook dankzij de boeiende presentatie van Martin Leeuwis, uitgever van het boek 'A good Landing', en de interessante toespraak van Generaal-Majoor Oliemans die zijn betoog doorspekte met een aan tal persoonlijke observaties, kunnen we terugzien op een geslaagde bijeenkomst. Overdracht Brewster Buffalo Tijdens de Vriendendag van 28 maart werd de replica van de Brewster Buffalo gepresenteerd. In de vorige Spinner is daar door de redactie al de nodige aandacht aan besteed. Het museum is bijzonder ingenomen met deze nieuwe aanwinst. Graag betuigen wij daarom nogmaals onze dank aan de Stichting Vrienden -en in het bijzonder ook aan Gerard Casius- voor de inspanningen om dit project tot een goed einde te brengen. De Brewster Buffalo staat noodgedwongen voorlopig nog in depot, maar zal te zijner tijd ongetwijfeld een plaats krijgen in het nieuwe museum. 4

Spinner | 2009 | | pagina 6