VRIENDSCHAPSBEKER OFFICIERS-CASINO VLB. TWENTHE Vooruitblik Theatervoorstellingen Tijdens de zomermaanden juli en augustus zullen er elke donderdag en zondag theatervoor stellingen worden verzorgd door theatergezelschap Pandemonia. De voorstellingen die gespeeld zullen worden, zijn Vlucht van de eeuw, Dutchie en Bob Salto. Alle data en tijden staan vermeld op www.militaireluchtvaartmuseum.nl onder het kopje evenementen. Flightsimweekend Het weekend van 19 en 20 september staat weer in het teken van het thema Flight Sim. Op deze dagen vormt het MLM het domein voor de liefhebbers van vliegsimulatie. Bezoekers kunnen dan zeifin een simulator plaats nemen en kennis nemen van het boeiende werk van een aantal clubs dat op dit gebied actief is. Aud iotou r In de afgelopen maanden is de Nederlandse versie van de audiotour vertaald naar het Engels. Inmiddels is de Engelse versie ingesproken. De opnames worden momenteel bewerkt en we hopen in de loop van dit jaar de Engelse audiotour aan te kunnen bieden aan onze bezoekers. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 4- Tijdens de Vriendendag op zaterdag 28 maart j.l. op de voormalige vliegbasis Soesterberg, is door de grote hoeveelheid activiteiten die dag, een onderdeel daarvan, bij het maken van het verslag over die dag voor Spinner 32, over het hoofd gezien. Rond het middaguur werd door de heer H.A. van Enst, de Vriendschapsbeker uit de officiersmess van de voormalige vliegbasis Twenthe overgedragen aan Dr J.A.M.M. Janssen, directeur van het Militaire Luchtvaart Museum. In een korte rede memoreerde de heer Van Enst de achtergronden van de beker en gaf daarbij zijn motieven om deze aan het MLM te schenken: "Op 12 januari 1957 werd deze beker door de heer P.A. Ledeboer geschonken aan het messbestuur. De heer Ledeboer was directeur van het gelijknamige textielbedrijf in Oldenzaal en tevens ere-lid van de officiersmess. Elk nieuw lid van de mess werd geacht de beker, tot de rand gevuld met bier. ad fundum te ledigen. Waren er meerdere nieuwe leden dan had men geluk, was men alléén dan Na het ledigen van de beker moest men in het aan de zolder verankerde wiel springen. Was dat allemaal gelukt dan kreeg het nieuwe lid het fel begeerde "spring-brevet". Mijn eigen springbrevet dateert van 5 november 1958, toen ik intrede deed in de officiersmess. Ik heb de vliegbasis Twenthe verlaten op 5 november 1959, maar ben altijd, op kleine perioden na, buitenlid gebleven van de mess. Op maandag 23 juni 2003, na de Open Dagen op 20 en 21 juni, kwam de verbijsterende medede ling dat onze modernste vliegbasis van Nederland op termijn zou worden gesloten. Op 31 december 2007 was het zover. In de laatste maand voor de sluiting heeft het messbestuur de eigendommen van de mess onder de nog aanwezige leden verloot, behalve de prachtige glas-in-lood ramen die naar ons MLM zijn gegaan! Ik was de gelukkige voor de Vriendschapsbeker. Aangezien ik óók niet het eeuwige leven heb en er bij ons in de familie geen andere KLu-fanaten zijn, heb ik besloten deze beker aan het MLM te schenken. Uiteindelijk is dat de plaats voor Militaire Luchtvaart Memorabilia". Overgedragen aan het MLM d.d. 28 maart 2009 H.A. van Enst Res. Elt. Koninklijke Luchtmacht b.d. 5

Spinner | 2009 | | pagina 7