De Hawk vordert langzaam, maar gestaag. De vleugels zijn, met uitzondering van de linnenbe kleding, gereed en zijn aan en boven de romp in positie gebracht teneinde nu de juiste opstelling van de cabane- en vleugelstijlen alsmede de lengte van de vleugelspandraden te bepalen. De vleugels kunnen pas worden bekleed als het vaststaat dat alle beslagen en ophangpunten op de juiste plaats zitten en geen aanpassingen binnen in de vleugels meer noodzakelijk zijn. De staartvlakken zijn bekleed en gemonteerd aan de romp. Ook het landingsgestel zit op zijn plaats, alhoewel daarin nog wel de schokbrekers moeten worden aangebracht. De propeller is in de juiste positie gemonteerd, met de bedoeling om vanuit dat vaste punt de motorbeplating te ontwikkelen. Dit laatste aspect vereist nog de nodige zorg en meet- en paswerk, aangezien de z.g. Export-versie van de P-6 een beetje een buitenbeentje is gebleven en in de beschikbare tekeningen slechts beperkt is weergegeven. De reden hiervoor is dat, toen de eerste serie Curtiss P-6 jachtvliegtuigen voor het Amerikaanse leger in aanbouw was, men aldaar overschakelde van gewone waterkoeling naar de koelvloeistof Prestone (glycol). Deze alco hol-formule heeft een grotere warmteoverdracht- coëfficient dan water, waardoor met een kleiner volume koelvloeistof kon worden volstaan. Dit bespaarde natuurlijk gewicht en, vooral, het maak te een aanmerkelijk kleiner radiateur-oppervlak met minder luchtweerstand mogelijk. Alle USAAC P-6 vliegtuigen werden dus onmiddellijk hiermee uitgerust en kregen daar mee een sterk gewijzigde - slankere - rompneus. Helaas kon Indië niet van deze nieuwe ontwikke ling profiteren, want de Amerikaanse militaire export-reglementen stonden uitvoer van een nieu we uitvinding slechts toe nadat een volgende sys teemverbetering was beproefd. Met als gevolg dat alleen de geëxporteerde P-6 Hawks de oude 'dikke' neus behielden terwijl het gros van de P-6 bouwte keningen nu juist de slankere USAAC-versie weer geven. De juiste vorm van de rompneus van onze Indische Hawk moet daarom uit allerlei details van oudere en andere Hawk-versies, en niet te ver geten van foto's, worden samengesteld. Bovendien werd er, zo blijkt ook uit foto's, later in Indië nog een extra oliekoeler ingebouwd aan de rechterzij kant van de motorbeplating, kennelijk een door de LA-KNIL zelfbedachte modificatie om tropisch hoge olietemperaturen tegen te gaan. Een en ander vergt veel experimenteer- en tekenwerk. De Hawk, met de bovenvleugel in positie

Spinner | 2009 | | pagina 11